ВИМБЛДОН: Ђоковић “прескочио” и Ниеминена

Наставља Новак Ђоковић поход ка одбрани титуле на Вимблдону. После Филипа Колшрајбера (Немачка), први рекет планете је савладао и Јарка Ниеминена (Финска) – 6:4, 6:2, 6:3.

Највише проблема је Србин имао у првом сету. Искусни Финац је боље започео дуел, направио брејк на старту и имао предност од 2:0 и 3:1. Али, Ноле је подигао ниво игре таман онолико колико је требало, прво вратио брејк, а затим у десетом гему, после једне дуге размена и други пут одузео сервис противнику и дошао до вођства у сетовима.

Предност му је “дала крила”, па је у другом сету посао био много лакши, за мање од пола сата је завршио посао и увећао предност.

Није фински играч желео да се преда, добро је сервирао и држао се све до средине трећег сета. Прво је Новак у четвртом, најдужем гему, пропустио брејк шансу, али је то надокнадио у шестом када је одузео сервис ривалу, а затим добрим сервисима дошао до заслуженог тријумфа.

Наредни ривал српског играча биће Бернард Томић (Аустралија). Њих двојица су до сада одиграла четири меча и у свим окршајима је као победник излазио Ђоковић.