Успео је! Месијева Аргентина шампион света после финала за сва времена

Церемонија доделе пехара на Светском првенств (© Sputnik)

Лионел Меси и Аргентина попели су се на врх света! Коначно је Меси дочекао оно што је чекао цео свој живот, да се домогне Златне богиње и стане раме уз раме са Дијегом Марадоном. Аргентинци су у финалу Светског првенства савладали Француску после пенала и више у тој земљи, у фудбалу генерално, никада ништа неће бити исто.

Аргентина је водила са 2:0, после 90 минута било је 2:2. Аргентина је водила са 3:2, после 120 минута било је 3:3. На крају је Меси стигао до успеха после пенала. Килијан Мбапе показао је величину хет-триком, али је вечерас био један већи од њега.

Једно од најбољих финала у историји фудбала. Ако не и најбоље.

Меси је шампион света. И то му се више никада неће спочитавати.

Са овом круном кандидује се за најбољег фудбалера у историји. Сада више нико ништа не може да му оспори. Освојио је и Копа Америку. Освојио је све. И клупски и репрезентативно.

Аргентина по трећи пут слави титулу најбоље репрезентације на свету! Било их је највише у Катару, били су најгласнији, највеселији. Заслужили су је. Јесу имали пенал и у четвртфиналу и у полуфиналу и у финалу, али то не умањује успех Гаучоса.

Какво је то финале било, каква је то драма била. Све је почело управо са пеналом. Оборен је Анхел Ди Марија, а Лионел Меси је био прецизан у 23. минуту.

Врло брзо Аргентинци су подигли на 2:0 после сјајне акције коју је завршио Ди Марија у 36. минуту утакмице. Триколори су већ тада били у нокдауну.

После тога успели су да се врате, да направе штимунг, одведу меч у продужетке са два гола Мбапеа, да потом после гола Месија голом Мбапеа оду у пенале, а тамо су богови фудбала желели да Меси постане шампион света.

Промашили су Коман и Чуамени, а Монтијел је голом са беле тачке довео Аргентину до Златне богиње.

Било је то можда и најбоље финале у историји Светских првенстава.

Могли сте да га пратите уживо уз Спутњик, као и све одигране утакмице у Катару.