ВЕЧЕ ИЗНЕНАЂЕЊА: Монако надиграо Арсенал, Леверкузен бољи од Атлетика

Велико изненађење у Лондону! Али, само за оне који нису гледали меч на Емирејтсу. Монако је надиграо Арсенал у гостима и сада је у сјајној позицији да извади визу за четвртфинале.

Био је то један од мечева у којима Арсеналу баш није ишло. Правили су грубе грешке, губили лопте на половини терена, отварали контре ривалу, а Французи су то знали да искористе.

Прва велика шанса указала им се у 38. минуту и одмах су је искористили. Додуше, уз огромну дозу среће. Лопта је на 30 метара од гола дошла до Кондогбије, који је направио два корака и распалио по њој – 0:1.

Она је на путу до мреже закачила Мертезакера и преварила „укопаног” Оспину. Био је то хладан туш за Тобџије, од којег се нису опоравили ни у другом полувремену.

Видело се то врло брзо у наставку. После још једне „изгубљене битке” Арсенала на средини терена, Монако је кренуо у контру, Мартијал је дуго вукао лопту, а потом проиграо Бербатова. Бугарин је био немилосрдан, Кнежеви су имали два гола више – 0:2.

Само четири минута касније могао је Арсенал да се врати у игру. Али, просто је невероватно шта је Жиру промашио. Санчез је шутирао са 18 метара, голман Монака је кратко одбио лопту, а на њу је на пет метара од гола натрчао Жиру и успео да шутира високо преко пречке! Недуго потом, Венгер га је извео из игре.

Могао је Монако до трећег гола, наравно из контре. Али, Мартијал није искористио магично проигравање Мутиња петом, Оспина је спасао Тобџије дебакла.

Колико Арсенал није имао среће најбоље сведочи ситуација из 64. минута. После карамбола у шеснаестерцу гостију лопта је дошла до Велбека, који је шутирао, а на путу до гола лопта је погодила његовог саиграча Волкота, који је већ био на земљи!

Дуго су домаћи чекали на нову прилику, све до 83. минута, кад је после корнера лопта на другој стативи дошла до Санчеза, а овај је није баш најбоље захватио, иако је био у врло доброј позицији.

Ипак, трачак наде за Арсенал појавио се после гола Окслејн-Чемберлејна, у првом минуту надокнаде. Сјајно је млади Енглез лажњаком избацио чувара, потом је шутирао са 20 метара, а Субашић је био немоћан – 1:2.

Но, само два минута касније Емирејтс је поново занемео. Наравно, после контре Монака и то какве. Са своје половине лопту је магично у простор послао Силва, а Фереира Караско је побегао чуварима и савладао Оспину по трећи пут – 1:3!

На полувремену меча у Леверкузену мреже су остале нетакнуте, иако је било прилика. Али, и тада се видело да је Бајер потпуно равноправан прошлогодишњем финалисти Лиге шампиона Атлетико Мадриду.

Немачки тим је у већем делу наставка био и бољи тим, а то је крунисао у 57. минуту после сјајне акције. Белараби је имао неколико прелепих потеза, закључно са магичном асистенцијом ка Чалханоглоу, а млади Турчин је шутирао под пречку и разгалио домаће навијаче – 1:0!

Није било дуго узбуђења, све до 73. минута. А тада је било узбуђења колико у неким утакмицама за 90 минута. Најпре је Торес промашио врло добру прилику, а одмах је севнула контра Бајера.

Дрмић је дуго вукао лопту, после одличног дриблинга ушао је у шеснаестерац и на крају шутирао, али је већ изгубио снагу, па је лопта постала плен голмана Моје. Да је Хрват асистирао, готово сигурно би домаћин тада имао два гола вишка.

Одмах потом, после корнера у 75. минуту на другој страни, поништен је гол Атлетику. Оправдано, с обзиром да је лопта коју је „из ћошка” послао Гризман, најпре пала иза гол-аут линије.

Од 76. минута Мадриђани су остали са десеторицом, с обзиром да је Тијаго због грубог старта на Беларабију добио други жути картон. Могао је само минут касније то да искористи Пападопулос, али је из сјајне позиције лоше шутирао, па је Миранда успео да га изблокира и ублажи тај ударац.

Семафор првих мечева осмине финала Лиге шампиона:

Арсенал – Монако 1:3 (Окслејн-Чемберлејн 90+1 – Кондогбија 38, Бербатов 53, Фереира-Караско 90+4)

Леверкузен – Атлетико 1:0 (Ћалханоглу 57)