РАДУЈЕ ДОБРА ИГРА ЂОКОВИЋА: Новак бољи од Делпа у Индијан Велсу

Новак Ђоковић – Хуан Мартин дел Потро 2:1 (7:5, 4:6 6:1). Сјајан меч у Индијан Велсу и одлична игра Новака Ђоковића. Ноле “протутњао” кроз трећи сет. Следећи противник Ник Киријос.

Ђоковић је остварио јубиларну 300. победу на мастерсима и уједно поставио рекорд у калифорнијској пустињи са 19 узастопних тријумфа, чиме је надмашио Роџера Федерера.

Други тенисер света победио је Дел Потра после скоро два и по сата и изједначио се на 10. месту са легендарним Американцем Питом Сампрасом са 762 победе у Опен ери.

Такође, поред Швајцарца Роџера Федерера и Шпанца Рафаела Надала, Ђоковић је постао трећи тенисер са најмање 300 победа на мастерсима.

Ђоковић је остварио 13. победу против Дел Потра у 16. међусобних дуела. Он је после 50 минута освојио први сет, након што је Аргентинцу у шестом и 12. гему одузео сервис. Дел Потро је узвратио, направио је два брејка у другом сету, наспрам једног Ђоковића и изједначио у мечу. Српски играч је потпуно доминирао у трећем сету, пошто је дозволио Дел Потру да освоји само гем.

“Увек је много тога у игри када играте против Дел Потра, он је тенисер за велике мечеве. Када сам се припремао знао сам да ће бити важно да будем веома мотивисан и прикажем своју најбољу игру. У трећем сету сам играо најбољи тенис ове године, сјајно је што сам успео да му одузмем сервис два пута”, рекао је Ђоковић.

Петоструки освајач Индијан Вела Ђоковић ће у четвртом колу играти против 16. играча света Аустралијанца Ника Кирјоса који је са 6:4, 6:4 победио Александра Зверева.

Ђоковић је до сада једном играо против Кирјоса, прошле недеље у четвртфиналу турнира у Акапулку и изгубио.

“Надам се да ћу у наредном мечу наставити да играм са оваквим самопоуздањем, посебно приликом ритерна, пошто ће ми то бити потребно. Изгубио сам од Ника у Акапулку, а он је тада сервирао прилично добро. Надам се да ћу сада остварити бољи резултат”, рекао је Ђоковић.