ЛШ: Бајерн се поиграо с Арсеналом, Олимпијакос у 90. минуту срушио Динамо

Фудбалери минхенског Бајерна декласирали су екипу Арсенала резултатом 5:1, Зенит је славио у Лиону (2:0), а Челси је савладао Динамо из Кијева (2:1), у вечерашњим утакмицама 4. кола Лиге шампиона.

Бајерн је на корак од пласмана у осмину финала пошто је учврстио вођство у Ф групи са девет бодова, колико има и Олимпијакос, који је код куће у Пиреју остварио злата вредну победу над загребачким Динамом (2:1).

Баварци су до ногу потукли лондонске “тобџије” и сјајном игром одушевили навијаче на Алијанц Арени. Током целе утакмице били су изразито бољи и надмоћнији, тако да Арсенал, који је претрпео најтежи пораз у еврокуповима, није имао никакве изгледе да дође барем до бода.

Грчки првак Олимпијакос слави колумбијског интернационалца Фелипеа Парда, двоструког стрелца у победи над Загрепчанима. Динамо је шокирао навијаче на стадиону Караискакис водећим голом после двадесетак минута игре, у наставку је Фортунис промашио пенал 10 минута након одмора, али се Пардо постарао за велики преокрет постигавши голове у 65. и 90. минуту. Слављу Олимпијакоса доптинео је и српски интернационалац Лука Миливојевић, који је одиграо цео меч.

Барселона је рутински победила БАТЕ Борисов (3:0) у чијем тиму су свих 90 минута одиграли Немања Милуновић и Филип Младеновић, а важна три бода освојио је Гент са Стефаном Митровићем против Валенсије (1:0).

Зенит је славио у Лиону против домаћег Олимпика (2:0) и у осмини финала придружио се Реал Мадриду и Манчестер ситију, Рома се приближила том циљу кључном победом над Бајером из Леверкузена (3:2), као и Челси, који је после много узбуђења срушио отпор Динама из Кијева на Стамфорд Бриџу голом Вилијана у самој завршници (2:1). У саставу “плаваца” целу утакмицу одиграо је Немања Матић, док је код Кијевљана Радосав Петровић преседео на клупи.

Порто је такође отворио врата пласману у нокаут фазу сигурном победом против Макабија из Тел Авива српског тренера Славише Јокановића (3:1). На том мечу мрежу домаћина чувао је Предраг Рајковић, док је Никола Митровић одиграо друго полувреме.

Резултати:
Е група:
Барселона – БАТЕ Борисов 3:0 (Нејмар 30. пенал, 83, Суарез 60)
Рома – Бајер Леверкузен 3:2 (Салах 2, Џеко 29, Пјанић 81. пенал – Мехмеди 46, Чичарито 51)
Табела: Барселона 10 бодова, Рома 5, Бајер Леверкузен 4, БАТЕ Борисов 3.

Ф група:
Бајерн Минхен – Арсенал 5:1 (Левандовски 10, Милер 29, 89, Алаба 44, Робен 55 – Жиру 69)
Олимпијакос – Динамо Загреб 2:1 (Пардо 65, 90 – Хоџцих 21)
Табела: Бајерн 9, Олимпијакос 9, Динамо Загреб 3, Арсенал 3.