ИЗАШЛИ ИЗ МИНУСА: Јерменија пала за прву победу “орлова” у квалификацијама

Ако је то икаква утеха, Србија је изашла из минуса у квалификацијама за Европско првенство. Фудбалска репрезентација победила је Јерменију са 2:0 у Новом Саду пред празним трибинама “Карађорђа”, па се са овом селекцијом изједначила на зачељу табеле – обе екипе имају по бод.

После скандала са дроном против Албаније у Београду, казне УЕФА и одузимања бодова, “орлови” су имали -2 и остали су без наде у пласман на Европско првенство, али су из минуса барем изашли аутоголом Хајрапетјана и поготком Љајића.

Селектор Радован Ћурчић одлучио је да капитен Бранислав Ивановић игра у штоперском тандему заједно са дебитантом Урошем Спајићем, а прилику да први пут заигра за А репрезентацију добио је и Дарко Брашанац, после серије добрих мечева за Партизан. Међу најбољима на терену био је стрелац једног гола Адем Љајић, по његовом изласку из игре темпо је опао, мада и није било неког интензитета током дуела, иако су “орлови” имали велики број шанси.

Прво полувреме: Костић уздрмао пречку, Живковић погодио мрежу за вођство “орлова”

Сабласно је деловао увод пред празним мтрибинама, а већ у петом минуту, лопта иза леђа наших статичних штопера сервирана је Мовсисјану, он је шутирао јако искоса са леве стране, а одбијену лопту после интервенције Стојковића лоше је захватио Мхитаријан.

То је мало тргло “орлове”, већ у наредном нападу Костић је добио лопту на петерцу, не баш идеалну, па ју је слабије захватио и погодио пречку, након чега су гости засметали Митровићу у намери да то исправи.

Уследило је 15-ак минута недоречене и неконкретне игре на обе стране, дебитанти у саставу “орлова” нису деловали најсигурније, док је један центаршут Коларова ка Живковићу резултирао само гол-аутом у 19. минуту.

Три минута касније, Живковић је мало боље уклизао на пас Костића са леве стране, није захватио лопту како је желео, али се она од Хајрапетјана одбила у мрежу за вођство Србије.

Гости су се, очекивано, ослонили на Мхитаријана, њему није успевало да се избори за шут, док је Пицели из даљине једном припретио Стојковићу. Уследила је идеална шанса за 2:0, Митровић је имао зицер у дуелу “1 на 1” са Каспаровим, али се више посветио борби са штопером који га је пратио, оклевао је и послао лопту преко пречке.

Јерменија је до краја полувремена имала шансу само из једног слободног ударца због незгодне промене правца лопте, на срећу, прохујала је преко пречке, а пред њиховим голом све већа опасност био је Љајић. Дриблинзима се ослобађао чувара неколико пута, а један шут био је незгодан за Каспарова због “пропадања” лопте. Пред одлазак на одмор, Бранислав Ивановић је добио жути картон, руком је зауставио опасан напад Јермена што је санкционисао арбитар Зелинка.

Друго полувреме: Брзи гол Љајића за 2:0, па успаванка до пречке Тошића

Није било измена у паузи, а ни интересантних дешавања на терену до 53. минута. Тада је Костић добром контролом лопте избегао дуеле и упутио дуг пас Коларову за продор по боку и “1 на 1” са Каспаровим. Голман Јермена успео је да одбије лопту, али само до Љајића за зицер и 2:0.

Мрљу на то бацио је Митровић препиркама, бунили су се Јермени јер је један играч био на трави током акције, а нападач Њукасла није успео да обузда темперамент. због чега је добио жути картон.

Резултат на семафору је допринео опадању ритма, лако су се заустављали млаки напади Јермена, а у међувремену, Живковића је заменио лидер ЦСКА Зоран Тошић, Љајић је за добру партију награђен одмором, па је шансу добио Фејса.

Убрзо је Костића заменио Тадић, а коначно су нове шансе виђене у самој завшрници. Ударац Брашанца изблокиран је за корнер, после ког је Тошић уздрмао пречку са 20-ак метара.