СРПСКО ЧУДО ОПЕТ ПОКОРИЛО СВЕТ: Златна Адриана поставила рекорд и исписала историју

© Фото : Printscreen/Youtube

Млада 18-годишња српска атлетичарка Адриана Вилагош наставила је да ниже успехе на Светском првенству за јуниоре у Колумбији, где је освојила златну медаљу. Она је бранила титулу и успела је да постави најбољи резултат откако се одржавају јуниорски шампионати.

Вилагош је у Калију бацила копље 63,52 метра, чиме је оборила рекорд Светског првенства у бацању копља за поменути узраст, а поставила је и европски рекорд у конкуренцији до 20 година.
Вилагош је тако стигла до другог злата новим националном рекордом.
Осим овог фантастичног резултата, у трећој серији имала је још три хица преко 60 метара.
Друго место на СП у Калију заузела је Валентина Бариос, домаћа такмичарска са хицем 57,84 метара, док је бронза завршила око врата атлетичарке из Уругваја Мануеле Ротундо резултатом 55,11.
„Јако сам срећна! Рекорд шампионата, два пута сам обарала лични рекорд, ово ми је било главно такмичење ове године. Јако добро смо одрадили припреме, надала сам се добром резултату, али не баш и овако доброј серији. Четири пута преко 60 метара, пробала сам и светски рекорд, али је мало фалило. Када се све скупи, јако сам срећна. Била је добра атмосфера, поздрав из Колумбије“, поручила је Адриана огрнута српском заставом.
Подсетимо, Адриана је прошле године на СП у Кенији бацила копље 61,46 метара и освојила је златну медаљу, упркос чињеници да се такмичила са старијима од себе. Сада је успела да поправи тај резултат и да поново буде најбоља.
Српски атлетичар Богдан Видојковић пласирао се у финале трке на 110 метара са препонама, након што је у полуфиналу забележио резултат 13,70, што је за стотинку спорије од националног рекорда који је истрчао у квалификацијама.
Финале је на програму у ноћи између среде и четвртка.