Шок у Кини! Србију елиминисала страшна Аргентина! Богдан и Јокић недовољни за медаљу, Кампацо херој

Фото : fiba.basketball

Кошаркаши Србије поражени су од Аргентине са 97:87 у четвртфиналном мечу Светског првенства у Кини. Нашим кошаркашима предстоји борба за пласман од петог до осмог места.

Велика борба у четвртфиналном мечу припала је противнику. Сјајним шутем Аргентина је успела да надигра нашу селекцију. Одбрана Србије није успела у довољној мери да парира противнику.

У неколико наврата успели смо да преокренмо резултат, чак и да поведемо последњи пут са 70:68. Потом је уследио жесток одговор противника, две везане тројке, а потом је предност само расла.

Два минута пре краја противник је имао плус 11. Наши су покушали да запрете, али све је остало само на покушају. Пришли смо на минус шест, међутим противник је брзо вратио предност и стигао до заслужене победе.

Србија ― Аргентина

14:54

Крај утакмице: Аргентина 97 – 87 Србија
14:49

Кампацо тројком ставља тачку на ову утакмицу. Након још једне изгубљене лопте Србије, Дек закуцава за нову двоцифрену предност 48 секунди до краја. Аргентина 95 – 85 Србија

14:47

Тројка Богдановића на минут и 20 до краја. Аргентина 91 – 85 Србија

14:45

Све мање времена да се нешто промени, „гаучоси“ и даље имају двоцифрену предност. Аргентина 91 – 82 Србија

14:44

Аргентина нестварно игра у овим тренуцима. Аргентина 89 – 78 Србија

14:39

Само повећавају предност Аргентинци, орловима не иде шут за три. Аргентина 87 – 76 Србија

14:37

Минус седам за Србију на пет минута до краја.

14:33

Гарино са дугом двојком (нагазио је линију) за серију Аргентине од 8:2. Ђорђевић зове тајм-аут. Аргентина 76 – 72 Србија

14:32

Нова тројка Аргентинаца, нестварни проценти. Кампацо. Аргентина 74 – 70 Србија

14:30

Тројка Гарина са друге стране, Аргентина 71 – 70 Србија

14:28
Коначно и вођство за нашу репрезентацију, и ову четвртину отварамо тројком! Гудурић из ћошка! Аргентина 68 – 70 Србија

14:25
Крај треће четвртине: Аргентина 68 – 67 Србија

14:17
Тројка из очаја у последњим секундама напада Бјелице улази у кош, приближава се Србија на само -2. У наредном нападу фаулиран, половичан учинак са линије слободних бацања. Аргентина 66 – 65 Србија

14:14
После једне дуге двојке, Аргентина бежи на +7, али Лучић с друге стране закуцава. Аргентина 66 – 61 Србија

14:13
У међувремену техничка грешка за нашу клупу.

14:06
С друге стране сјајна акција Аргентине са неколико атрактивних додавања, на крају Делија. Аргентина 56 – 52 Србија

14:05
Србија отвара друго полувреме сјајном одбраном, а затим и тројком Богдана Богдановића. Аргентина 54 – 52 Србија

13:49
Крај друге четвртине: Аргентина 54 – 49 Србија

13:46
Смањује Јокић на -6. Аргентина 52-46 Србија

13:44
Брзо се игра, неколико сјајних акција и нова тројка Аргентине која шутира невероватних 8/14. Аргентина 52-44 Србија

13:34
Две тројке за Аргентинце, између тога намерна лична грешка Бобана Марјановића. Аргентина 35-28 Србија

13:32
Закуцавање Богдановића! Аргентина 27-28 Србија

13:29
После неспоразума у нападу Србије, Аргентинци поново преузимају вођство. Полагање Фјелерупа за Аргентина 27-26 Србија

13:26
Први поени за нашег плеја Василија Мицића, уз фаул. После 2+1, Србија поново води. Аргентина 25-26 Србија

13:22
Закувало се на паркету у последњим секундама прве четвртине. Свиран је фаул у нападу Кампацу, реаговао је селектор Ернандез и зарадио техничку личну грешку.

13:19
Коначно вођство орлова! После монструозне блокаде Лучића у одбрани и брзе контре, Гудурић после финте шута прецизан. Аргентина 21-22 Србија

13:18
Сјајна рола Факунда Кампаца – осим што разиграва саиграче, сада је погодио тројку. Аргентина 19-16 Србија

13:16
Украдена лопта за Јокића, после брзе контре полагање Бјелице. Аргентина 16-16 Србија. Клупа Аргентине зове тајм-аут.

13:15
Још два бацања, Богдановић. После неуспешног напада Аргентине Гудурић за Јокића. Аргентина 16-14 Србија

13:14
Изузетна асистенција Факунда Кампаца. Гарино на лагано полагање. Аргентина 16-10 Србија

13:13
Полако се враћамо са линије пенала, Јокић 1/2. Аргентина 14-10 Србија

13:11
Лучић сигуран са линије слободних бацања. Аргентина 14-9 Србија

13:08
Богдановић половичан са линије пенала, с друге стране Галици скок-шут после асистенције Сколе. Аргентина 14-7 Србија

13:06
После неколико офанзивних скокова, лопта коначно у кошу. Лучић убацује одбитак. Аргентина 12-6 Србија

13:04
Сјајна Аргентина на почетку утакмице. После тројке Луиса Сколе Аргентина 12-4 Србија

13:01
Први поени за нашу репрезентацију. Јовић после асистенције Јокића. Аргентина 5-2 Србија

13:01
Након изгубљене лопте Јовића, на другој страни тројка. Кампацо. Аргентина 5-0 Србија

13:00
Први напад за Аргентину и први погодак. Брусино након додавања Кампаца. Аргентина 2-0 Србија