Ђоковићево ремек-дело за рекордну титулу на Завршном турниру!

Новак Ђоковић (@ sputnikportal.rs)

Новак Ђоковић, најбољи тенисер свих времена, освојио је седми трофеј на Завршном турниру у Торину победом над Италијаном Јаником Синером у два сета, 6:3, 6:3.
Ђоковић је на најбољи могући начин крунисао турнир на ком је добио и трофеј за најбољег играча године, поставивши рекорд са седам трофеја који је досад делио са великим ривалом Роџером Федерером.
Уз то, Ђоковић се реванширао младом Италијану за пораз у групној фази такмичења, али и пружио бесплатну лекцију из тениса због тога што га је победом над Холгером Рунеом у последњем колу првог дела турнира „повео са собом“ у полуфинале.
Виђен је спектакуларан дуел у сукобу генерација, Ђоковић је још једном показао сав раскош свог талента, квалитета и искуства, док је Синер на моменте деловао спремно да се у будућности бори за статус најбољег тенисера света.
Ђоковић је одиграо бриљантан први сет, брејк је направио већ у четвртом гему, а у деветом је и завршио посао са 6:3 и изгубио је само два поена на свој сервис у том периоду.
Далеко тежи био је други сет, иако га је Новак започео брејком, имао је и три у трећем гему, у шестом је Синер имао две те прилике.
Ђоковић је све неутралисао, уследио је гем дуг 15 минута у ком је српски тенисер пропустио две брејк шансе, али у деветом то није и искористио је прву шансу да заврши меч и освоји титулу.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.