ДЕЛФИНИ ЋЕ ИПАК ИГРАТИ ЗА ЗЛАТО: У финалу против Грчке

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале Олимпијских игара у Токију, пошто је данас у полуфиналу савладала Шпанију 10:9.

Јунак тријумфа, којим је враћен дуг Шпанцима за поразе на неколико претходних такмичења, био је капитен Филип Филиповић, стрелац гола одлуке 26 секунди пре краја.

Српски тим сјајно је почео меч, добио прву четвртину, али су се Шпанци брзо консолидовали, преокренули на 4:2 и чували предност до 8:6 на крају треће.

У последњем периоду Србија је успела да стигне до 8:8, затим до 9:9 и на крају победе и прилике да брани злато из Рија.

Три гола за Србију постигао је Душан Мандић, по два Филиповић и Страхиња Рашовић, а по једном су се у стрелце уписали Андрија Прлаиновић, Никола Јакшић и Стефан Митровић.

Србија ће у финалу играти против Грчке, у недељу од 9.30, док ће се Шпанија борити за бронзу са Мађаримати (6.40).

10:9 Филип Филиповић! Бравоооо. Шта је погодио. Остало је 25 секунди.Контра фаул и крај. Драма и радост! Србија….

9:9 Мандић за ново изједначење. Браво Душане!

8:9 Несрећан гол за Шпанију. Тахуљо користи грешку Митровића, који је покушао да пресече пас.

8:8 Стефан Митровић доноси изједначење делфинима. Ау, каква нас драма чека.

7:8 Мандић са играчем више погађа за минималан заостатак.

6:8 Дискутабилна одлука судија!  Признали су гол Шпанији, који изгледа није био. И то све уз помоћ ВАР технологије.

6:7 Страхиња Рашовић доноси минималан заостатак. Србија поново не користи играча више. Шпанци су зауставили Филиповића и Мандића, а пустили наше десноруке играче.  Слабо то користимо. Коначно један лак гол Србије.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

5:7 Страхиња Рашовић у последњој секунди смањује заостатак Србије.

4:7 Мадарах погађа и са играчем више. Распала се Србија. Финале делује као немогућа мисија

4:6 Гранадос за нову лепу предност Шпаније. Тешка трећа четвртина. Опет нешто боље одбране. Пропустили су наши неколико прилика да изједначе и онда су се Шпанци опет одвојили на два разлике.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

4:5 Никола Јакшић враћа минималан заостатак. Примили смо пет голова у другој четвртини.

3:5 Опет два играча више за Шпанију и Мунариз погађа за лепо вођство ривала.

3:4 Душан Мандић прекида серију Шпаније од четири узастопна поготка. Србија је сада имала два играча више и постигла погодак.

2:4 Ево га и Пероне. Распала се игра Србије!

2:3 Тахуљо доноси предност Шпанији са играчем више. Трећи гол у низу ривала. Србија опет не решава играча више. Пинедо је зачарао мрежу Шпаније.

2:2 Бустос враћа све на почетак. Какав пад наше одбране, дозволи смо Шпанцима један лаган гол. Делфини су тотално пали. Прлаиновић погађа пречку.

2:1 Поклон гол Србије за Шпанце. Направили су наши момци грешку у нападу после добре одбране и Мунариз то кажњава и матира немоћног Митровића. Пинедо скида зицер Пјетловићу.

ПРВА ЧЕТВТИНА

2:0 Андрија Прлаиновић са играчем више дуплира предност Србије. Опет је наша одбрана попут кинеског зида зауставила напад Шпаније. А на другој страни играч Марсеја постиже погодак. И онда опет дефанзива из снова делфина, који су се са два играча мање одбранили за крај прве четвртине.

1:0 Филип Филиповић постиже први погодак после пет минута игре. Одлична одбрана Митровића на старту меч после искључења Ранђеловића. Ни Србија не користи играча више, Прлаиновић шутира непрецизно. Тешко се долази до гола на почетку меча. Рововкс битка у уводна три минута.  Трећи играч више Шпанаца не пролази. Лазић промашује зицер. Каква штета! Невероватно какве одбране гледамо у првој четвртини.  И онда Филиповић постиже први гол на мечу.