СП – РЕМИ СА ДОМАЋИНОМ: Србија – Њемачка 22:22!

Рукометашице Србије (Фото: ИН4С)

У Лајпцигу је одиграна утакмица трећег кола Свјетског првенства у рукомету, које се игра у Њемачкој, и у којој се Србија састала са домаћим играчицама. Побједник овог меча обезбједио би водећу позицију на табели, и велике изгледе да добије лакшег противника у елиминационој фази овог планетарног такмичења. Међутим, на крају се завршило без побједника, што је тренутно, због боље гол-разлике, Србију задржало на челу табеле.

На почетку утакмице Њемице су повеле чак са 5:1. Међутим, наше репрезентативке су их сустигле стрпљивом игром и до краја првог полувремена обезбједиле вођство од 11:9! До средине другог полувремена Србија је имала предност и од 3 гола предности. Ипак, на неких 10 минута до краја, Њемице су, упорношћу и ефикасним нападом, успјеле да изједначе. У 51.мин. Србија води са 19:18.

У финишу утакмице игра се гол за гол, са пуно искључења на обје стране. Ипак, чини се да Србија игра одбрану која је за нијансу квалитетнија од противничке. У 54.мин. Србија води у Лајпцигу са 20:19, и има двије играчице више! Али – наше дјевојке не успјевају да преломе утакмицу у том моменту.

У 57.мин, послије одличне индивидуалне акције Сање Дамјановић, Србија води са 21:20. Али Њемице у сљедећем нападу имају седмерац, и поново поравнавају разулатат. 21:21. У посљедњим тренуцима, Србијанкама као да недостаје даха и концентрације. Њемице воде, а наше губе лопту. Ипак, у посљедњим секундама, Цвијић постиже гол за изједначење. 22:22!

Селектор женске рукометне репрезентације Србије Љубомир Обрадовић анализирао је урађено у прва два наступа на првенству свијета, са Кином и Камеруном, и пред вечерашњи дуел са домаћином Њемачком, у 18 часова, истакао да је предстојећи меч изузетно битан.

„Имамо добар улаз у првенство. Завршили смо прве две утакмице позитивно и настављамо даље. Битно је да нема повреда, да су девојке спремне за оно што нас очекује. Чека нас тешка утакмица са Немицама, а онда још тежа са Холанђанкама, за коју нећемо имати ни 24 сата да се спремимо. Меч са Немицама је важан из много разлога. После победе Кореје над Холандијом и пораза од Немачке, поставља се питање и првог места у групи. Имамо право на оптимизам, али не могу да кажем да ћемо победити у оба дуела. „, рекао је Обрадовић.

Селектор није хтео да се бави калкулацијама око врха табеле Д групе.
– Ми Срби много волимо калкулације, а ја нисам за њих, иако сам Србин. Желимо да уђемо добро у утакмицу са Немачком, па ћемо видети докле ће нас то одвести. Што се тиче осмине финала, који су то тежи противници, а који лакши? То је право питање, јер ће сви ићи на победу, па и наредним мечевима, јер одлука пада у једној утакмици. Ко год нам стане на црту у нокаут фази, биће мотивисан да нас сруши.

Када је реч о потенцијалним ривалима, има једну жељу.
– Волео бих да избегнемо Русију, ако је то могуће, а што се тиче осталих ривала, немам неких посебних жеља. Ипак, ако морамо против Русије, играћемо против ње. Циљ нам је да што касније одемо кући. Србија ће у свакој утакмици ићи на победу, али не одлучује о свему наша жеља и шта бисмо ми хтели – нагласио је Обрадовић.