СЛЕДЕЋИ ЈЕ БЕРДИХ: Новак бољи од Тима за четвртфинале Мајамија

Први тенисер света Новак Ђоковић савладао је после велике борбе Аустријанца Доминика Тима резултатом 6:3, 6:4 и пласирао се у четвртфинале мастерс турнира у Мајамију. Наредни ривал нашег тенисера биће Чех Томаш Бердих.

Теже него што то резултат показује Новак Ђоковић је дошао до победе над сјајним Домиником Тимом у осмини финала Мајамија одигравши можда и најтежи меч на турниру.

По изузетно тешким временским условима за игру ово је био фантастичан дуел двојице тенисера који су остварили највише победа у 2016 години на АТП туру.

Ђоковић је до важног тријумфа дошао уз много зноја, искористивши тек четврту меч лопту у скоро петнестоминутном десетом гему другог сета. Несвакидашње за њега, Новак је на мечу направио чак девет дуплих грешака наспрам противникових пет.

Први рекет света је одлично започео дуел брејком на старту меча. Стечену предност Новак је током целог сета морао констатнтно да брани јер је Тим на сваки Ђоковићев сервис имао брејк шансу али на срећу ниједну није успео да реализује.

Новак после страшне борбе у деветом гему спашава чак четири брејк лопте и добија први сет резултатом 6:3.

И други сет почиње слично као и први, рани брејк Нолета али Тим у шестом гему успева да искористи 11-ту брејк прилику и да се врати у сет. Ђоковић већ у наредном гему поново одузима сервис противнику и када се очикивала рутинска завршница млади Доминик Тим је још једном потврдио да га чека лепа тениска будућност.

У одлучујућем, десетом гему, који је трајао више од 14 минута виђена је права драма. Оба тенисера су се наизменично смењивала у меч или брејк лоптама. Новак успева да искористи четврту меч лопту и заслужено дође до пласмана у наредну рунду.

Ривал нашег тенисера за пласман у полуфинале биће Чех Тамаш Бердих.