СЕЛЕКТОР БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: Некад Хаг, данас ВАР

Младен Крстајић (Фото: intermagazin.rs)

Селектор фудбалске репрезентације Србије Младен Крстајић је прилично оштро реаговао на суђење на мечу са Швајцарском, дан после утакмице која је у Калињинграду завршена поразом „орлова“ са 2:1, уз гол Ђердана Шаћирија у 90. минуту.

Крстајић је у суботу, око поднева, на Инстаграму објавио колаж фотографија направљених у вези са спорним моментом из 66. минута, када су Фабијан Шер и Штефан Лихтштајнер обгрлили Александра Митровића и заједничким снагама га оборили у казненом простору Швајцарске. Немачки арбитар Феликс Брих не само да није „свирао“ једанаестерац за Србију, већ је досудио прекршај у нападу Митровићу, а потом му дао и жути картон због протеста.

„Нажалост, само Срби су изгледа осуђени на селективну правду, некад проклети Хаг а данас у фудбалу ВАР…“, написао је Крстајић на поменутој друштвеној мрежи и тако изразио своје незадовољство што новом видео-технологијом није прегледан спорни моменат који би значајно могао да утиче на другачији исход сусрета у Калињинграду.

Подсетимо, после пораза од Швајцарске, „орлови“ у среду треба да победе моћни Бразил не би ли се нашли у елиминационој фази Мундијала, док ће у супротном спаковати кофере и кренути кући, јер не могу на другачији начин да се нађу међу две екипе које из Е групе иду у осмину финала. Бразил и Швајцарска воде са по четири бода, Србија има три, а отписана Костарика ниједан. Чак и да „орлови“ одиграју нерешено са Бразилом, а Костарика савлада Швајцарце, чиме би Србија и „сајџије“ имале по четири бода, Швајцарска би ишла даље јер је била боља у међусобном дуелу.