РОЈТЕРС: ВАР на удару критика после недосуђеног пенала за Србију

Критичари ВАР система добили су ветар у леђа када Србији, из неког разлога, у петак није досуђен пенал против Швајцарске, иако се чинило да је реч о очигледном прекршају.

Србија је поражена у Калињинграду 2:1 пошто је Ђердан Шаћири у последњем минуту постигао победоносни гол, али је ток меча могао имати другачији исход да је досуђен једанаестерац над Александром Митровићем.

Средином другог полувремена, швајцарски одбрамбени играчи Стефан Лихштајнер и Фабијан Шар зграбили нападача Србије и оборили га на земљу у шеснаестерцу.

Немачки судија Феликс Брих је одмахнуо и на необјашњив начин та одлука је остала на снази упркос томе што је радио ВАР систем, који је створен управо како би се спречиле овакве контроверзе.

Ројтерс наводи речи селектора Србије Младена Крстајића, који после меча није желео да коментарише суђење, остављајући гледаоци да сами донесу закључак.

Такође, британска агенција преноси и оцене бившег енглеског репрезентативца Рија Фердинанда, који је као коментатор Би-Би-Си-ја, рекао да је реч о “друмској пљачки”.

Ројтерс подсећа и на сличну ситуацију у којој се нашао енглески нападач Хари Кејн на мечу против Туниса, када га је одбрамбени играч оборио на земљу, али ни у том случају Енглеској није био досуђен пенал.