ПОСЛЕ СЕДАМ ГОДИНА: Легендарни пливач тврди да је Чавић победио Фелпса у Пекингу

Вишеструки олимпијски шампион у пливању Американац Марк Шпиц рекао је да му је компанија “Омега” потврдила да је Милорад Чавић у финалу дисциплине 100 метара делфин стилом на Олимпијским играма у Пекингу победио Мајкла Фелпса.

“Добио сам поруку од Омеге у којем пише да је Фелпс изгубио ту трку. Ако су они били званични мерач времена, зашто то није било познато одмах после трке? Не верујем да је Фелпс добио ту трку, али је и даље најбољи пливач на свету, са или без те медаље”, рекао је Шпиц за британски “Експрес Спорт” у Шангају приликом доделе награда “Лауреус” која је припала Новаку Ђоковићу.

Званични резултат после финалне трке био је да је Фелпс тријумфовао у времену 50,58 секунди, док је Чавић освојио сребро са стотинком заостатка. “Омега” је годину дана након чувене трке у Пекингу саопштила да је Чавић први дотакао тастер на циљу, али да је Фелпс то учинио снажније, па је његов ударац пре регистрован.

То је Фелпсу било седмо злато у Пекингу, чиме је био изједначио рекорд Шпица. Само дан касније, Фелпс је освојио и осму златну медаљу у штафети на 400 метара мешовито, чиме је постао први спортиста који је освојио осам злата на једим Олимпијским играма.