ПОЧЕЛА ЛИГА ШАМПИОНА: Шокантна повреда, Јувеу дерби, осам голова Роналда у 4 дана!

Почетак нове сезоне у Лиги шампиона донео је много голова, али и једну шокантну повреду. Лук Шо доживео је прелом ноге у поразу Јунајтеда од ПСВ-а са 2:1 у Ајндховену, док је Реал са 4:0 из Мадрида испратио Шахтјор, уз три гола Кристијана Роналда. У дербију првог такмичарског дана Јувентус је, после преокрета, савладао у Манчестеру екипу Ситија са 1:2.

Група А: Хрватски судија оштетио Срну, Роналдо неумољив, Родић и Ђурђић немоћни у Паризу

Распуцани Реал је дочекао Шахтјор после лекције Еспањолу са чак 6:0, али је за прва два поготка против Украјинаца морао да захвали гостима и судији. Прво је голман Пјатов у 30. минуту очајно реаговао испустивши лопту из руку, право на ногу Кариму Бенземи за зицер, док је у 55. хрватски арбитар Иван Бебек неправедно досудио пенал Мадриђанима и то за “играње руком” сународника Дарија Срне.

Њега је лопта погодила у леђа, но Бебек је подлегао притиску Кристијана Роналда који је тражио пенал, а затим га и реализовао за рекордерски 78. погодак у Лиги шампиона.

Друга невоља за Шахтјор представљао је други жути картон несмотреном Степаненку, а Роналдо је још један пенал претворио у погодак, затим и из игре постао стрелац, за импресиван учинак у само неколико дана – у суботу је Еспањолу дао чак пет голова. Једино што може забринути навијаче “краљевског клуба” је повреда Герета Бејла: Велшанин је у 31. минуту уступио место Ковачићу.

Малме је Пари Сен Жермену гостовао са Николом Ђурђићем у стартној постави, није могао наш нападач да рачуна на много употребљивих лопти и само један одбитак није искористио у 34. минуту, а већ на старту, Ди Марији је припала част да постане први стрелац у овој сезони Лиге шампиона.

Заборавио је Аргентинац на лошу епизоду и несугласице у Манчестер јунајтеду, на пас Вератија протутњао је по десној страни и погодио супротан угао за вођство. Био је то његов први гол у званичним мечевима од јануара, када је био стрелац против Јеовила у ФА Купу.

Владимир Родић се Ђурђићу на терену придружио од 46. минута заменивши Карваља, а у 61. је Кавани потврдио победу на асистенцију Ибрахимовића, који је у завршници почашћен одмором уз Ди Марију, па су игру мало освежили Пасторе и Лавеци. Ђурђић је у финишу имао и једну лепу шансу, за коју се изборио снажно издржавши дуел, но голман “светаца” Кевин Трап зауставио је његов шут.

Група Б: Језива повреда Шоа у поразу “ђавола”, Тошић оставио бодове у Немачкој

Дешавања на мечу ПСВ – Јунајтед брзо су пала у сенку језиве повреде играча “ђавола” Лука Шоа, у 20. минуту доживео је прелом ноге после дуела са Ектором Мореном, па је меч био у прекиду чак осам минута. Лекарска екипа изнела је Шоа на носилима, са маском за кисеоник на лицу, а место на терену заузео је Рохо.

Пред крај полувремена Депај је сјајно прошао кроз одбрану Холанђана и закуцао лопту у мрежу, а у последњим тренуцима пре паузе, гостима омражени Морено матирао је главом Де Хеу за експресно изједначење. Шпанском чувару мреже свакако није било лако да у тој ситуацији интервенише, јер је лопта на свом путу погодила Блинда и променила путању.

Победу је ПСВ-у донео Нарсинг голом у 57. минуту, ударцем главом на центаршут Лестијена, за дуплу горку дозу енглеској екипи после шокантне повреде Шоа.

Волфзбург за викенд није одушевио навијаче, ремизирао је против Инголштада, али се у Лиги шампиона искупио против московског ЦСКА, голом Дракслера у 40. минуту. Момак који је недавно прешао у редове “вукова” из Шалкеа на идеалан начин започео је сезону у елитном такмичењу, у 40. минуту савладао је Акинфејева, док Зорану Тошићу није успевало да узврати истом мером.

Неке ударце блокирали су дефанзивци, и Бенаљо је бранио добро, прекиди које је изводио нису уродили плодом, а замењен је у 78. минуту, када је шансу добио Бугарин Миланов.

Група Ц: Бенфика боља од Ђурђићеве и Ерићеве Астане, Гризман утишао Истанбул

Иако је Ненад Ерић испрва одлично бранио за Астану, за коју је од старта наступио и наш “златни орлић” Немања Максимовић, казахстански шампион је са 2:0 поражен на гостовању Бенфики.

Сва надања гостију била су готова у размаку од 11 минута. Најпре је у 51. Николас Гаитан казнио Астану за пропуштену шансу, у виду погађања стативе, па се стуштио са леве стране и ниским ударцем затресао даљи угао мреже ривала, да би у 52. Митроглу, који је био на граници офсајда, искористио асистенцију са левог крила за постављање коначног резултата.

Са друге стране, Атлетико Мадрид је на, за многе тешком гостовању, готово рутински дошао до победе од 0:2 против Галасараја.

Бриљирао је француски нападач Антоан Гризман, који је прво у 18. минуту искористио додавање са крила да левицом, по земљи, доведе “јорганџије” у вођство, а онда је седам минута касније удвострчио предност, оставши потпуно сам на два метра од гол-црте, где је и дочекао лопту, неометан.

Група Д: Преокрет Јувеа у дербију са Ситијем, три пенала за Севиљу

Дерби дана одигран је у Манчестеру, где је Манчестер сити на моменте био далеко ближи тријумфу против Јувентуса, а на крају поражен са 1:2.

Чинило се да ће исход бити посве другачији када су “грађани” повели у 57. минуту и то аутоголом Кјелинија, ког је лопта погодила после центаршута Силве из корнера. Јер, не само да је Буфон тада савладан, већ је недуго затим био у готово безизлазној ситуацији. Наиме, у контранападу Манчестер ситија, најпре је Стерлинг био сам са голманом Јувеа “очи у очи”, а он “Ђиђи” је зауставио и његов, а онда и ударац Давида Силве.

И, то као да је покренуло “стару даму”.Десет минута после тог 60, Пол Погба је дугим додавањем омогућио “карате лет” Марија Манџукића, који је умакао Мангали и, бацивши се унапред, волеј спровео у мрежу манчестерског тима. Јуве се, међутим, на томе није зауставио. Екипа Масимилијана Алегрија имала је срећу у 81. минуту да лопта упућена са средине терена ка десном крилу Јувентусовог напада погоди у ногу Александра Коларова, који је трчао за ривалом, а “бубамара” се одбила паралелно са линијом шеснаестерца, право пред ноге Алвара Морате. Бивши играч Реала је тај неочекивани поклон искористио да левицом упути шут, и то одлично – лопта је у ниском лету погодила даљу стативу, одсевши у мрежи за коначних 1:2.

Севиља је имала далеко лакши посао од поменутих ривала из Д групе, јер је за супарника имала потпуно раштимовану екипу Борусије из Менхенгладбаха. На руку шпанском тиму ишла је и чињеница да су јој досуђена три пенала, сва три у другом полувремену: Гамеиро је први искористио, из другог је погодио пречку, па је трећи извео Банега, доневши тако домаћину 2:0. Коначан резултат је поставио Конопљанка, неочекиваним ударцем са десног крила, одакле је потпуно изненадио голмана Зомера који је лопту утерао у сопствену мрежу.