ПАРИЗ: Чилић отворио пут Мареју ка првом мјесту

Најбољи свјетски тенисер Новако Ђоковић поражен је од Марина Чилића у четвртфиналу АТП Мастерс турнира у Паризу са 2:0 (6:4, 7:6).

Као и против Димитрова, Новак је лоше почео дуел са Чилићем и одмах губио са 2:0. Ипак успијева да се врати и изједначи на 2:2, а у седмом гему је извршио велики притисак на Хрвата, који брани брејк шансу. И када се чинило да ће сет у тај-брејк, Ђоковићу је стао први сервис, што је Марин искористио и са брејком освојио први сет. Хрват је на почетку другог сета имао двије брејк шансе, али се Новак одбранио, да би три гема касније била обрнута ситуација са истим крајем. Српски тенисер је код резултата 4:4 направио брејк без изгубљеног поена, да би тада стао, а Чилић је повео са 6:5 и имао је чак двије меч лопте. То је Новак одбранио и направио мини брејк у тај-брејку, али Марин одмах враћа и прелази у вођство и стиже до прве побједе у петнаестом дуелу против Ђоковића.

Противник Марину Чилићу у полуфиналу биће Џон Изнер, а да ли ће Новак остати на првом мјесту АТП листе зависи од Ендија Мареја.