КИНА: Српски ватерполисти у финалу Светске лиге

У сигурно најбољој утакмици на турниру савладана је снажна Италија 7:4. Обе екипе, прилично уморне од тренинга, дале су све од себе у овом тренутку.

Италија је почела мирније и повела је голом Дифулвиа. Срби су тражили решење у нападу и после пропуштених прилика Ранђеловића и Филиповића стигли су до изједначења прелепим голом Ћука (1,26 до краја прве) а затим и у вођство у наредном нападу преко Страхиње Рашовића.

Обе одбране су биле на високом нивоу и оба напада су имали проблема са реализацијом играча више. Одличан је био Бранислав Митровић. После изједначења Фиљола напоран рад у нападу Душка Пијетловића је дао резултате. Изборио је петерац којег је Филиповић претворио у гол а исти играч је тачно минут пре каја донео први пут два гола предности.

У трећем делу исти модел игре. Одбрана је била у првом плану, у нападу се тражио прави моменат, Фиљоли је смањио из даљене али је у наредном нападу Србија преко Алексића на додавање Филиповића стигла поново до плус два. Оба састава су до краја тог дела пропустила два играча више али је 5:3 давало наде за победу.

Филиповић је трећим узастопним голом повисио на 6:3 у ту дилема више није било. Митровић је бранио све осим ударца Фонделија на половини четвртине. Наду Италијана је распршио Јакшић, опет са играчем више и 3,28 до краја је постављен коначан резултат.

ИТАЛИЈА: Дел Луонго, Ди Фулвио 1, Гито, Фиљол 2, Фондели 1, Бодегас, Фигари, Нора, К.Прешути, Луонго, Ђакопо, Н.Прешути, Васало. Селектор: Кампања.

СРБИЈА: Г.Пијетловић, С.Рашовић 1, Гоцић, Ранђеловић, Ћук 1, Д.Пијетловић, Убовић, Алексић 1, Јакшић 1, Филиповић 3, Прлаиновић, С.Митровић, Б.Митровић. Селектор: Савић.

Србија ће у финалу играти против победника дуела између Грчке и САД.

Финале ће се играти сутра од 10.00 по средњоевропском времену.