ЈОШ ЈЕДНА СРАМОТА НАШЕГ СПОРТА: Општа туча у Железнику (ВИДЕО)

Војводина је и трећи пут ове сезоне победила ФМП, али је овај меч остао у сенци опште туче између играча. На 55 секунди пре краја, при резултату 71:67 за госте, почело је кошкање Остојића и Бурсаћа, и то испред записничког стола. Бурсаћ је младог центра ФМП ударио лактом у главу, овај узвратио песницом и настао је општи хаос. На терен је улетела комплетна екипа Војводине, умешао се и Лазаревић из екипе домаћих, који је такође размењивао ударце са ратоборним Новосађанима.

Давидовац је покушао да раздвоји, али се нашао на поду, није се знало ко кога удара. Трезвеношћу тренера и неколицине играча све се смирило већ после 30-ак секунди, па је избегнут инцидент још већих размера. У сваком случају, биће доста посла за челнике Суперлиге.

После петоминутног прекида због песничења, арбитри су одлучили да искључе Остојића и Давидовца из домаћег тима, као и Бурсаћа и комплетну клупу Војводине, а све после консултација са делегатом Крнетом.

Новосађани су тако последњи минут морали да играју са четири играча (Грубор, Радоњић, Јовишић и Новак). Новак је због искључујућих грешака добио два пенала и оба пута је био сигуран док је на другој страни Човић промашио једно слободно бацање, па је на семафору је писало 67:73. Пантри су покушали да погоде за три поена, нису успели, фаулиран је Јовишић који је два пута био сигуран са линије пенала и ту је све било решено (75:67).

ФМП је до краја покушао тројкама, али су неколико пута били непрецизни. Радоњић је са још два прецизна бацања подигао госте на 77:67, а Ђоковић и Штурановић су успели само да ублаже пораз.

Што се самог меча тиче, био је тврд од самог почетка, са доста нервозе у оба тима, Војводина је углавном била боља, држала је предност од два до шест поена све до 14 минута, када су домаћи изједначили на 30:30. Човић је покушавао да разигра пантере, али му агресивна одбрана гостију није то допуштала. ФМП је коначно повео у 17. минуту (34:32) уследила је резултатска клацкалица и тако све до полувремена (41:39).

Колико је било агресивности говори и податак да је у првом полувремену досуђено чак 30 личних грешака (12 ФМП, 18 Војводина).

Друго полувреме текло је у истом ритму, екипе су се смењивале у вођству, а домаћи су имали највећих 56:51 у 28. минуту. Проблем за ФМП била је и пета лична грешка Гудурића већ у 29. минуту, после које се Војводина вратила у игру сигурним нападима, од почетка последњег периода игре. Новосађани су преко одличног Новака држали три поена предности. После поена Апића (66:69) на минут и по пре краја, ФМП је кренуо на све или ништа, а онда је уследила већ поменута општа туча на паркету.

ГУРОВИЋ: НЕМАМ ШТА ДА КАЖЕМ

– Честитам Војводини на апсолутно заслуженој победи, Три пута су нас савладали ове године, што значи да су боља екипа од нас. Нама се понавља да промашимо 10-12 чистих зицера, али ја то не могу да контролишем, не могу да уђем на терен и да дам кош, а притом смо имали 16 скокова више. Ипак, не треба тражити алиби, Новосађани су синоћ били бољи од нас и заслужили су победу. Ми смо показали да нисмо баш превише паметна екипа када треба да преломимо меч. Ја сам из овог тима извукао максимум, али у тим моментима морамо да реагујемо боље.

Гуровић није желео да коментарише тучу играча:
-Немам шта да каже на ту тему, стварно не желим да причам о томе.

АЛИМПИЈЕВИЋ: ЖАЛ ЗБОГ ИНЦИДЕНТА

– Био је то меч какав су сви очекивали када се састану ове две екипе, увек су на граници фаула. Поред инцидента, једини лош утисак за мене је била контрола скока. Чудо је како смо успели да победимо када смо дозволили ривалу да чак 45 пута ухвати лопту испод обруча. Морали смо у другој четвртини да комбинујемо са центрима, али је све остало било добро. Изузетно ми је жао што се накрају догодио инцидент инициран од двојице играча. Није то ни први ни последњи пут да се тако нешто деси, али ме је разочарала реакција наше клупе. Ипак, све се завршило достојанствено.