ПОБЕДИЛИ АМЕРИКУ: Ватерполисти Србије у полуфиналу Светског првенства!

Овим момцима нема равних! Ватерполисти Србије доминантно су се пласирали у полуфинале Светског првенства у Казању пошто су елиминисали Сједињене Америчке Државе са 12:7 (4:2, 3:3, 2:1, 3:1). “Делфини” ће се за улазак у финале борити против селекције Италије.

Наши ватерполисти толико доминантно изгледају, да чак и у четвртфиналу без много муке контролишу игру и сусрет. Американци су кренули силовито, са два гола и чинило се да ће бити доста проблема, али “делфини” су већ до краја прве деонице повезали серију од 4:0 и отишли на “+2”.

Пала је селекција САД у наставку меча, није успевала ни да поравна против српске репрезентације која само другу четвртину није решила у своју корист, а најбољи у редовима нашег колектива био је сјајни Душко Пјетловић који је из четири покушаја постигао четири гола. Уз центра, Душан Мандић и Слобдан Никић су два пута били стрелац, док су мрежу тресли још Алексић, Прлаиновић, Гоцић и Филиповић.

Ускоро опширније…

Ток меча:

Американци су испливали први до лопте на старту сусрета, а онда је после искуљчења за Србију, Брет Бонани погодио за вођство гостију (0:1). Са друге стране, ми нисмо искористили напад, јер је Алексићу испала лопта на позицији централног бека, што је омогућило контру САД и погодак Семјуелса за 0:2. Управо је Алексић постигао први погодак за нашу селекцију на пет минута до краја прве четвртине.

Лако су “делфини” дошли до игре, изнудили су фаул у нападу Американца, што је крунисао Андрија Прлаиновић из даљине за 2:2 и егал. Спласао је оптимизам изабраника Дејана Удовичића, а били су све рањивији у одбрани, па је Душко Пијетловић покупио одбијену лопту донео прво вођство нашој репрезентацији (3:2).

Душан Мандић је у последњем минуту деонице демонстрирао левицу каква се ретко виђа на базенима широм света, а момак са приморја је погодио дијагоналу за наставак српске серије и 4:2.

Највећа звезда САД Тони Азеведо пронашао је мало простора у првом нападу у другој четвртини и успео да испод руке Гојка Пијетловића пробаци лопту, те смањи предност “делфина”, али резултат 4:3 није био дуго на снази, јер је Митровић проиграо Никића који је погодио за 5:3.

Ишло се гол за гол, а Американци се нису предавали, већ су сваког играча више користили, упркос томе што је, чини се, критеријум судија био помало чудан. Мандић је на четири и по минута до краја полувремена погодио пречку и при резултату 6:5 страховито погодио пречку.

Четири минута није било поготка, а онда Србија није могла боље да закључи офанзиву – прелепим лобом који је поново вратио “+2” (7:5), а са тим се резултатом отишло на полувреме.

Бранислав Митровић је стао на гол почетком треће четвртине и подигло му се самопоуздање након промашеног петерца Американаца који су погодили пречку, а онда им се то одмах вратило, јер је Душко Пијетловић из трећег шута успео да постигне трећи гол (8:6).

Поново је уследила пауза што се тиче голова – Американци су сваки свој напад решавала ударцем, али је то у већину случаја било непрецизно, а неколико пута је и Митровић добро реаговао, док наши нису баш били најбољи у завршници, па је противник крао лопту када она путујуе ка центарској позицији.

Организовали смо напад јако добро у последњим секундама треће деонице. Прлаиновић је фаулиран на позицији централог бека, а затим је финтом тела подигао голмана, па уместо шута додао лопту Живку Гоцићу који није оклевао, већ је са десне стране озваничио “+3” (9:6). Американци су имали претешку мисију у последњој деоници.

На три и по минута до краја меча, поново је било три гола разлике, јер се Пијетловић сјајно постављао, па је са десне стативе донео 10:7, а Душан Мандић је украо лопту, испливао са краја на крај терена и “бомбом” са леве стране погодио, вероватно, одлучујућу дијагоналу за 11:7.

Још један гол је постигнут до краја сусрета од стране “делфина”, те је потврђена доминација пре дуела са Италијанима за финале првенства света у Казању.