ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО: Наплаћен дуг Туркињама, Србија у полуфиналу!

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је у Будимпешти селекцију Турске са 75:63 (18:18, 10:9, 26:11, 21:25) и пласирала се у полуфинале Европског првенства у Мађарској и Румунији.

Поред пласмана међу четири најбоље екипе Старог контитнента, изабранице Марине Маљковић избориле су учешће на квалификационом турниру за Олимпијске игре у Рио де Жанеиру 2016. године.

Српске кошаркашице успеле су да наплате дуг из прошлости и реванширају се Турској за болне поразе на претходна два такмичења.

Брзом игром ‘разбиле’ су одбрану противника и када је било најпотребније приказале сигурно најбољу партију до сада на шампионату.

Питање победника решено је почетком треће четвртине када је Србија серијом 14:2 дошао до двоцифрене предности (42:29, 24. минут).

У тим тренуцима девојке у црвеним дресовима у потпуности су зауставиле противничке играчице, посебно тамнопуту Лару Сандерс, која је сусрет завршила са 25 поена и 10 скокова.

У победничком тиму убедљиво најбоља била је Ана Дабовић са 31 поеном, а двоцифрен учинак имале су Јелена Миловановић са 15 и Милица Дабовић са 10 поена.

Србија ће у петак (18) у полуфиналу играти против бољег из меча Белорусија – Литванија.