ДОБАР ПОЧЕТАК: Ђоковић сигуран на старту Лондона

Српски тенисер Новак Ђоковић побједом над Доминик Тимом од 2:1 (6:7, 6:0, 6:2) започео је одбрану трофеја на завршном Мастерсу у Лондону.

Прошле седмице је Ендију Мареју предао трон, а већ у „О2 арени“ у Лондону има шансу да се врати на прво мјесто АТП листе. У првом сету оба тенисера су била сигурна на свој сервис и имали су по само једну брејк шансу. Затим је у тај-брејк Тим повео са 6:3, а Новак је успио то да стигне, одбрани и наредне двије сет лопте, пропусти своје двије шансе, да би Тим освојио тај-брејк резултатом 12:10. У другом сету на терену је постојао само један тенисер, а овај други је освојио укупно седам поена. Ђоковић је након много времена показао жељу за игром и побједом, што се одмах видјело на терену. У трећем сету била су довољна два брејка за побједу и наставак непобједивости над ривалима из групе „Иван Лендл“, гдје сада има 24 побједе и ниједан пораз против Тима, Раонића и Монфиса.