„Делфини“ прејаки за Румуне

Ватерполисти Србије убједљиво су савладали селекцију Румуније са 19:8 у 1.колу Свјетске лиге у Крагујевцу.

Први меч након освајања олимпијског злата и без Гоцића и Никића, „делфини“ су имали лакши тренинг са Румунима. Све је отворио Пијетловић и до краја те четвртине постигнуто је још пет голова, уз перфектну одбрану. Први гол за противника постигао је Раду код резултата 7:0, а на полувремену резултат је био 11:1. Савић је дао шансу млађим играчима попут браће Рашовић, Гаврила Суботића, Немање Убовића и они су то максимално искористили. Прво је Румунија серијом 4:0 пришла на 12:6, али након тога олимпијски, свјетски и европски шампиони су убацили у већу брзину и на крају славили са 19:8.

Милан Алексић и Страхиња Рашовић дали су по четири гола, Душко Пијетловић, Филип Филиповић и Гаврил Суботић, постигли су по три, а у листу стрелаца су се уписали и Сава Ранђеловић и Радомир Драшовић.