„У Братунац се не зове, у Братунац се иде“: Постављене фотографије страдале српске деце

© Срна

У Источном Сарајеву на билборде су постављене фотографије страдале српске деце у Подрињу уз поруку „У Братунац се не зове, у Братунац се иде“.

Билборди су постављени поводом обиљежавања 34 године од страдања Срба у средњем Подрињу и Бирчу.

Порука је упућена грађанима Републике Српске и путницима који пролазе кроз Источно Сарајево да присуствују помену за 3.267 погинулих српских бораца и цивила са подручја средњег Подриња и Бирча, који су страдали у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Централни меморијални догађај биће одржан у суботу, 4. јула, у Братунцу.

rt.rs / РТ Балкан