
Данашњим чином забране уласка градоначелнику Никшића и потпредсједнику наше странке Марку Ковачевићу, приштинске власти на челу са одлазећим политичарем Аљбином Куртијем, којег све међународне адресе данас посматрају као главни фактор нестабилности на простору Западног Балкана, још једном су потврдиле своју јасну анти-српску политику, саопштили су из НСД.

Још већу таму и мрљу на ову забрану баца чињеница да су њоме повријеђена вјерска права господина Ковачевића, који је у својству градоначелника Никшића позван да присуствује Видовданском парастосу на Газиместану.
Нова српска демократија и њени функционери ће наставити да свом снагом помажу српски народ на Косову и Метохији и за то нам нису потребне никакве резолуције, већ то свједочимо дјелима, која су очигледно регистрована и од стране Куртијеве, однарођене и аутократске власти, чије се вријеме страховладе приводи крају.

Овакви једнострани потези којим се нарушавају елементарна људска и вјерска права су покушај дестабилизације односа српског и албанског народа у Црној Гори, али мораћемо да разочарамо Аљбина Куртија, у нашој земљи, ми смо окренути заједничкој европској будућности, а његова самовоља чини простор Косова и Метохије епицентром нестабилности и токсичности Западног Балкана, услијед чега је и изгубио сваку подршку и легитимитет међународне заједнице, закључили су у саопштењу.