
Посланица Струјић Харбић каже да је Бошњачка странка гарант да Црна Гора никада неће бити дио Српског света!
Дужан сам да се госпођи посланици обратим уз дужно поштовање, али и уз подсјећање;
Госпођо; Бошњачка странка није гарант ничега а не брана било којем свијету, па и српском.
Бошњаци живе у Србији, у Босни и Херцеговини и у Црној Гори заједно са српским свијетом. Српство и српски свијет нијесу страни муслиманима или Бошњацима, него се ради о народу који је историјски дио српског народа. То што су нам одавно различите вјере не може потријети једнородност, а посебно је важно да се разумије сљедеће: нити Срби могу забранити Бошњацима да имају свој свијет, нити Бошњаци Србима да живе у српском свијету.
Дакле, у овом случају не можемо запјевати „Два смо света различита“! Важно је да уживамо у својим малим и великим свјетовима, да се разумијемо и да нико никога не чува од себе. Хвала на приганицама али није потребно.
