НОВАК БОДРИО ЗВЕЗДУ ДО НОВОГ ЕВРОЛИГАШКОГ УСПЕХА: Гротло Пионира прогутало Цедевиту!

Када су најбољи тенисер света Новак Ђоковић и Звездине фудбалске легенде Дејан Станковић и Марко Пантелић уз кошаркаше, онда је победа загарантована. Црвено-бели су први пут, после два овосезонска пораза, савладали Цедевиту са 94:74 (26:12, 17:20, 19:24, 32:18) и славили у седмом колу Топ 16 фазе Евролиге.

Све је било исто као и пре у црвено-белом евролигашком “Пиониру”, али је атмосфера била додатно усијана. Улазак Новака Ђоковића десетак минута пре почетка меча изазвао је делиријум на трибинама.

Високо подигнут палац и наклон “делијама” били су Нолетов начин да се одужи на невероватним овацијама. А, изабраници Дејана Радоњића омогућили су му да, у друштву брата Ђорђа и Филипа Крајиновића, ужива у рапсодији у првом полувремену.

Као у трансу су играли Милер, Цирбес и друштво, цепали мрежицу Загрепчана и без помоћи Стефана Јовића. Са 15:2 је Звезда ушла у утакмицу на крилима чудесне атмосфере, чиме је у многоме одредила ток утакмице.

Предност је расла из минута у минут, тројкама и закуцавањима је домаћин отишао на великих плус 17 (26:9) у финишу прве четвртине. Све је било спремно за још једно црвено-бело славље, и игра, и атмосфера, ривал је био у нок-дауну, али је успео да се врати.

У другом делу је Цедевита решила да покаже како је и зашто претходна два пута савладала Звезду ове сезоне, од чега једном у “Пиониру”.

Запретили су гости, у неколико наврата пришли на само минус шест у трећој деоници (54:48 и 62:56). То је био знак за аларм у редовима екипе Дејана Радоњића, јер је дошло до пада који није смео да се настави.

Да се то не догоди, побринули су се црвено-бели почетком одлучујуће четвртине.

Одбрана је затегнута, напад постао разигран, атмосфера запаљива, па је и Ноле заједно са играчима почео да се радује разлици која је водила ка тријумфу.

Две тројке суперталентованог Марка Гудурића, увек хладне главе када је најпотребије (а има само 20 година), и једна Васе Мицића побринуле су се да хала подрхтала до крова. У далекометној паљби придружио им се капитен Бранко Лазић, Милер је у свом стилу давао ритам и пет минута пре краја на семафору је писало 81:65.

Сасвим довољно да Звезда четврти пут слави у Топ 16 фази и направи још један изузетно значајан корак ка пласману међу осам најбољих. А на тај пут испратили су црвено-беле и Новак, и Деки и Пантела, који су на центру поздрављали своје љубимце, чим је судијска тројка означила крај сусрета.