ЛИГА ЕВРОПЕ: Ливерпул елиминисан после извођења пенала

Фудбалери Ливерпула нису успели да се пласирају у осмину финала Лиге Европе пошто су у Истанбулу, у реванш утакмици шеснаестине финала, изгубили од екипе домаћег Бешикташа после извођења пенала са 5:4.

Сусрет је након 90 минута игре и продужетака завршен победом Бешикташа са 1:0, а пошто је први меч Ливерпул добио истим резултатом, одлучивали су пенали.

Сви играчи турског клуба били су прецизни приликом извођења са „беле тачке”, да би у последњој серији трагичар Ливерпула био хрватски интернационалац Дејан Ловрен који је шутирао преко пречке.

Бешикташ – Ливерпул 1:0 (Арслан 72), пеналима 5:4, први меч 0:1, даље иде Бешикташ.

Фудбалери руских клубова Зенита и московског Динама пласирали су се у осмину финала Лиге Европе пошто су у реваншима шеснаестине финала изборили победе на домаћем терену.

Зенит је убедљиво славио против ПСВ Ајндховена са 3:0 и прошао даље након победе и у првом мечу (1:0), док је Динамо, после 0:0 у првој утакмици у Бриселу, данас преокретом срушио Андерлехт – 3:1.

Белгијанци су повели у Москви голом српског нападача Александра Митровића и чинило се да могу до тријумфа, међутим, Динамо је агресивном игром у другом полувремену направио преокрет за славље.

Динамо Москва – Андерлехт 3:1 (Козлов 47, Јусупов 64, Курањи 90+5 – Митровић 29), први меч 0:0, даље иде Динамо Москва.

Зенит – ПСВ 3:0 (Рондон 29,67, Хулк 48), први меч 1:0, даље иде Зенит.

Фудбалери Роме пласирали су се у осмину финала Лиге Европе савладавши у Ротердаму, у реванш утакмици шеснаестине финала, екипу домаћег Фејенорда са 2:1.

Први меч у Риму завршен је нерешено 1:1, а вечерашњи је био у прекиду двадесетак минута због изгреда домаћих навијача.

До прекида је дошло при вођству Роме са 1:0 након исључења играча Фејенорда Те Фредеа, када су присталице холандског клуба узвикивале расистичке пароле и убацивали разне предмете на терен, па је судија послао играче у свлачионицу.

У наставку меча Фејенорд је са играчем мање изједначио резултат, али је Жервињо пола сата пре краја погодио мрежу и одвео Рому у наредну рунду такмичења.

Сусрет у Ротердаму проглашен је утакмицом високог ризика и организован је уз опсежне мере безбедности након дивљања холандских хулигана уочи и за време првог меча у Риму.

Српски интернационалац Адем Љајић постигао је први гол за госте и играо је до 74. минута.

Велики успех остварио је украјински Дњепар одигравши 2:2 у гостима против Олимпијакоса, па је прошао даље због победе код куће (2:0), Торино је у Билбау изненадио домаћи Атлетик и победио са 3:2, а Волфсбург је рутински одиграо 0:0 у Лисабону против Спортинга након победе у првом мечу код куће (2:0).

Резултати:

Атлетик Билбао – Торино 2:3 (Ираола 44, Де Маркос 61 – Кваљарела 16. пенал, Лопез 45+3, Дармијан 68), први меч 2:2, даље иде Торино.

Бриж – Алборг 3:0 (Васкез 11, Уларе 64, Мбомбо 74), први меч 3:1, даље иде Бриж.

Евертон – Јанг Бојс 3:1 (Лукаку 25, 30, Мираљас 42 – Саного 13), први меч 4:1, даље иде Евертон.

Фејенорд – Рома 1:2 (ману 57 – Љајић 45+2, Жервињо 60), први меч 1:1, даље иде Рома.

Наполи – Трабзон 1:0 (Де Гузман 19), први меч 4:0, даље иде Наполи.

Олимпијакос – Дњепар 2:2 (Митроглу 14, Домингез 90. пенал – Федецки 22, Калинић 90+2), први меч 0:2, даље иде Дњепар.

Спортинг – Волфсбург 0:0, први меч 0:2, даље иде Волфсбург.

Жреб парова осмине финала Лиге Европе биће одржан у петак од 13 сати у седишту УЕФА у Ниону, а утакмице су на програму 12. и 19. марта.