ДЕЈВИС КУП: Аргентина ривал Србије у четвртфиналу

ИСКРА на Фејсбуку
Фото: Танјуг

Фото: Танјуг

Тенисери Србије играће у четвртфиналу Дејвис купа против селекције Аргентине, која је у мечу првог кола победила Бразил на домаћем терену са 3:2.

Одлучујући поен за Аргентинце освојио је Федерико Делбонис савладавши Томаза Белучија у четири сета – 6:3, 3:6, 6:2, 7:5.

Тај дуел почео је у недељу, али је прекинут због мрака и окончан је данас поподне.

Раније је било предвиђено да за Аргентину у петом мечу сингла игра Карлос Берлок, али је домаћи селектор одлучио да на терен изведе Делбониса, који је оправдао поверење и победом донео тријумф „гаучосима“.

Србија, која је у првом колу убедљиво у Краљеву победила Хрватску (5:0), у четвртфиналу Дејвис купа играће против Аргентине на гостујућем терену, а сусрет је на програму од 17. до 19. јула.

Четвртфинални парови Дејвис купа су Аргентина – Србија, Велика Британија – Француска, Аустралија – Казахстан и Белгија – Канада, а мечеви су на програму од 17. до 19. јула.

Комплетни резултати 1. кола Светске групе:

Краљево: Србија – Хрватска 5:0
Новак Ђоковић (Србија) – Мате Делић (Хрватска) 6-3, 6-2, 6-4
Виктор Троицки (Србија) – Борна Ћорић (Хрватска) 4-6, 1-6, 6-3, 6-2, 6-1
Ненад Зимоњић/Новак Ђоковић (Србија) – Франко Шкугор/Марин Драгања (Хрватска) 6-3, 6-4, 6-1
Филип Крајиновић (Србија) – Франко Шкугор (Хрватска) 6-4, 6-2
Виктор Троицки (Србија) – Мате Делић (Хрватска) 6-4, 6-3

Глазгов: Велика Британија – САД 3:2
Енди Мареј (В.Британија) – Доналд Јанг (САД) 6-1, 6-1, 4-6, 6-2
Џејмс Ворд (В.Британија) – Џон Изнер (САД) 6-7 (4/7) 5-7 6-3 7-6 (7/3) 15-13
Боб Брајан/Мајк Брајан (САД) – Доминик Инглот/Џејми Мареј (В.Британија) 6-3, 6-2, 3-6, 6-7 (8/10), 9-7
Доналд Јанг (САД) – Џејмс Ворд (В.Британија) 5:7, 1:0, предаја Ворда.
Енди Мареј (В.Британија) – Џон Изнер (САД) 7-6 (7/4) 6-3 7-6 (7/4)

Астана: Казахстан – Италија 3:2
Михаил Кукушкин (Казахстан) – Симоне Болели (Италија) 7-6 (8/6), 6-1, 6-2
Андреас Сепи (Италија) – Андреј Голубјев (Казахстан) 6-3, 6-3, 6-7 (5/7), 6-2
Фабио Фоњини/Симоне Болели (Италија) – Андреј Голубјев/Александар Недовјесов (Казахстан) 7-6 (7/4), 6-3, 6-7 (13/15), 6-4
Александар Недовјесов (Казахстан) – Фабио Фоњини (Италија) 7-6 (7/5), 3-6, 4-6, 6-3, 7-5
Михаил Кукушкин (Казахстан) – Андреас Сепи (Италија) 7-6 (10/8), 6-0, 6-4

Лијеж: Белгија – Швајцарска 3:2
Хенри Лааксонен (Швајцарска) – Рубен Бемелманс (Белгија) 1-6, 6-7 (6/8), 6-4, 6-0, 6-2
Стив Дарсис (Белгија) – Михаел Ламер (Швајцарска) 6-3, 6-1, 6-3
Рубен Бемелманс/Нилс Десан (Бекгија) – Адријен Босел/Михаел Ламер (Швајцарска) 1-6, 6-3, 6-2, 6-2
Хенри Лаксонен (Швајцарска) – Стив Дарсис (Белгија) 6-3, 3-6, 3-6, 7-6, 6-1
Давид Гофан (Белгија) – Адријен Босел (Швајцарска) 6-4, 6-0, 6-4

Франкфурт: Немачка – Француска 2:3
Жил Симон (Француска) – Јан-Ленард Штруф (Немачка) 7-6 (7/4), 2-6, 6-7 (1/7), 6-2, 10-8
Гаел Монфис (Француска) – Филип Колшрајбер (Немачка) 6-4, 7-5, 7-6 (7/4)
Жилијен Бенето/Никола Мау (Француска) – Бењамин Бекер/Андре Бегеман (Немачка) 6-4, 6-3, 6-2
Јан-Ленард Штруф (Немачка) – Никола Мау (Француска) 7-6 (8/6), 6-3
Филип Колшрајбер (Немачка) – Жил Симон (Француска) 7-6 (7/5), 6-4

Острава: Чешка – Аустралија 2:3
Танаси Кокинакис (Аустралија) – Лукаш Росол (Чешка) 4-6, 2-6, 7-5, 7-5, 6-3
Бернард Томић (Аустралија) – Јиржи Весели (Чешка) 6-4, 6-3, 7-6 (7/5)
Јиржи Весели/Адам Павласек (Чешка) – Лејтон Хјуит/Самјуел Грот (Аустралија) 1-6, 7-6 (7/2), 3-6, 7-6 (7/4), 6-2
Бернард Томић (Аустралија) Лукаш Росол (Чешка) 7-6 (7/4), 6-3, 7-6 (7/5)
Јан Мертл (Чешка) – Самјуел Грот (Аустралија) 6-3, 6-2

Буенос Ајрес: Аргентина – Бразил 3:2
Леонардо Мајер (Аргентина) – Томаз Белучи (Бразил) 6-4 6-3 1-6 6-3
Жоао Соуза (Бразил) – Карлос Берлок (Аргентина) 6-4 3-6 5-7 6-3 6-2
Марсело Мело/Бруно Соареш (Бразил) – Дијего Себастијан Шварцман/Карлос Берлок (Аргентина) 7-5, 6-3, 6-4
Леонардо Мајер (Аргентина) – Жоао Соуза (Бразил) 7-6 (7/4), 7-6 (7/5), 5-7, 5-7, 15-13
Федерико Делбонис (Аргентина) – Томаз Белучи (Бразил) 6-3 3-6 6-2 7-5

Ванкувер: Канада – Јапан 3:2
Милош Раонић (Канада) – Тацума Ито (Јапан) 6-2, 6-1, 6-2
Кеи Нишикори (Јапан) – Васек Поспишил (Канада) 6-4, 7-6 (7/5), 6-3
Данијел Нестор/Васек Поспишил (Канада) – Го Соеда/Јасутака Учијама (Јапан) 7-5, 2-6, 6-3, 3-6, 6-3
Кеи Нишсикори (Јапан) – Милош Раонић (Канада) 3-6, 6-3, 6-4, 2-6, 6-4
Васек Поспишил (Канада) – Го Соеда (Јапан) 7-5, 6-3, 6-4

Танјуг

Тагови: ,

Оставите коментар

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Поштовани читаоци,
Молимо вас да се придржавате следећих правила за писање коментара:
Неопходно је навести име и е-маил адресу у пољима означеним звездицом, с тим да је забрањено остављање лажних података.
Коментари који садрже псовке, увреде, претње и говор мржње на националној, верској, расној основи или поводом нечије сексуалне опредељености неће бити објављени.
Приликом писања коментара водите рачуна о правописним и граматичким правилима.
Није дозвољено постављање линкова односно промовисање других сајтова кроз коментаре, те ће такве поруке бити означене као спам, попут низа коментара истоветне садржине.
Коментари у којима нам скрећете пажњу на пропусте у текстовима неће бити објављени, али ће бити прослеђени уредницима, као и они у којима нам указујете на неку појаву у друштву, али који захтевају проверу.
НАПОМЕНА: Коментари који буду објављени представљају приватно мишљење аутора коментара, то јест нису ставови редакције ИСКРЕ.