ЗВЕЗДА ИСПУСТИЛА ПОБЕДУ У АТИНИ: Концентрација пала у узбудљивој завршници

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су синоћ у Атини од екипе домаћег Панатинаикоса са 74:69 (26:6, 11:23, 15:22, 22:18), у утакмици 7. кола Топ 16 фазе Евролиге.

Тим Дејана Радоњића пропустио је велику прилику да забележи другу победу у Е групи, четири минута пре краја имао је пет поена предности, али је прокоцкао успех због пада концентрације у узбудљивој завршници.

Панатинаикос је петом победом пришао корак ближе пласману у четвртфинале.

Црвено-бели су синоћ у “Оака Арени” прошли пут “од понора до врха”, али су ипак остали празних руку и сада тешко да могу да се надају четвртом месту у групи које води у четвртфинале.

Права је штета због пропуштене шансе, иако је Радоњићевим изабраницима претила катастрофа, јер су у првој четвртини постигли само шест кошева, а примили 26. У наставку су се, међутим, дигли “из пепела” заиграли одлично и потпуно преузели иницијативу.

Када је млади Марко Тејић донео прво вођство (53:52) чинило се да српски тим може до тријумфа, поготово након поена Николе Калинића за плус пет (65:60) само четири минута пре краја, што је додатно појачало самопоуздање гостима.

Међутим, искусна екипа Панатинаикоса није допустила црвено-белима да се сасвим размахну, стрпљиво је кажњавала грешке противника, а потом у узбудљивој завршници зналачки искористила пад концентрације у његовим редовима и заслужено дошла до успеха.

Домаћина су до победе предводили Слотер са 16, Батиста са 13, Гист са 12 и Дијамантидис са 11 поена, док су код црвено-белих најефикаснији били Марјановић и Џенкинс са по 17 и Вилијамс са 10.

У наредној утакмици Црвена звезда гостује Реал Мадриду, а Панатинаикос браниоцу титуле Макабију.