ТРИ ВРИЈЕДНА БОДА: Србија побиједила Грузију

Репрезентација Србије је у Грузији у мечу петог кола квалификација за Свјетско првенство остварила убједљиву побједу са 3:1.

Кренуло је веома лоше по наш тим на Борис Палчадзе Арени, пошто су домаћи повели већ у шестом минуту послије катастрофалне грешке Александра Коларова.

Међутим, Душан Тадић успјешно реализује пенал у 44. минуту за изједначење, да би потом проиграо најприје Александра Митровића у 64. минуту, а потом и Мијата Гаћиновића за тотални преокрет и веома важну побједу.

“Орлови” су забиљежили трећи тријумф и сада имају 11 бодова, а ту ће и остати уколико Република Ирска вечерас не савлада Велс. Слиједи Велс са шест бодова, односно четири мање од Ираца, односно Аустрија са четири, Грузија са два и Молдавија са само једним. У оквиру групе, Аустрија од 20.45 у Бечу чека Молдавију, док ће истовремено Ирска бити домаћин Велсу.

Међу нешто више од 15.000 навијача нашла се и неколицина Срба, која је транспарентом обиљежила годишњицу од почетка бомбардовања Србије од стране НАТО пакта.

Српски фудбалери преузели су контролу и наметнули свој ритам већ од старта, али је велика грешка Коларова могла скупо да их кошта. Дефанзивац Манчестер Ситија превише ноншалантно вратио је лопту до Владимира Стојковића, а Ник Качарава био бржи и лако постигао гол за домаћине.

То је био тек почетак проблема, пошто су “орлови” у већем дијелу првог полувремена били у подређеном положају, не успеијевајући да пошаљу ударац у оквир гола домаћина, али се све то промијенило у 44. минуту.

Душан Тадић, убједљиво наш најбољи играч, проиграо је Филипа Костића који је оборен на уласку у казнени, да би зачетник акције са једанаест метара лако преварио Георгија Лорију за изједначење.

Екипа Славољуба Муслина заиграла је делако агресивније и конкретније у наставку меча, али није успијевала озбиљније да запријети у уводних петнаесетак минута, све до 64. минута.

Поново је офанзивни везиста Саутемптона био у улози асистента, међутим – мора се истаћи и сјајна рола Александра Митровића који је примирио лопту у висини пенала, окренуо се и послао сјајан ударац за вођство Србије.

У међувремену, селектор је на терен послао Немању Гудеља и Мијата Гаћиновића, да би управо дебитант из редова Ајнтрахта из Франкфурта поставио коначан резултат и овјерио славље српског тима.

Још једном, ништа није могло да прође без Душана Тадића – Гудељ се изборио за лопту на средини терена, она је дошла до Тадића који је чува и додаје Гаћиновићу, а овај рутински вара Георгија Лорију.

Наредни окршај у борби за Русију “орлови” играју 11. јуна када у Београд стиже полуфиналиста претходног ЕУРО шампионата Велс.

Грузија – Србија 1:3 (1:1)