РУСКИ ОЛИМПИЈАЦ: Посвећујем медаљу свима које су подло удаљили с Олимпијаде

Зимске олимпијске игре у Пјонгчангу, клизач на брзим стазама Семјон Елистратов и спортисти из Јужне Кореје и Холандије (Фото: Sputnik/ Владимир Песня)

„Посвећујем ову медаљу свима које су подло и мрско удаљили! Мени су говорили: ’Семјон, шта ћеш ти на Олимпијади?’ А ја сам отишао и освојио медаљу! Она за мене није бронзана, него платинаста!“, рекао је руски олимпијски репрезентативац Семјон Елистратов након освајања прве медаље за Русију на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Брзи клизач на кратким стазама Семјон Елистратов донео је репрезентацији Русије прву медаљу на Олимпијским играма у јужнокорејском Пјонгчангу, освојивши бронзу на дистанци од 1.500 метара.

У трци је победио представник Јужне Кореје Лим Хјо Чун, који је оборио и олимпијски рекорд, прешавши дистанцу за 2 минута, 10 секунди и 485 хиљадинки. Друго место заузео је Холанђанин Шинки Кнехт.

Руски спортисти Александар Шуљгинов и Павел Ситников нису успели да се пласирају у полуфинале.

Елистратов, који је 2015. године освојио титулу светског шампиона на 1.500 метара, на Олимпијским играма у Сочију пре четири године победио је у штафетној трци.