ПОРТО РАЗБИЈЕН У МИНХЕНУ: Бајерн и Барселона у полуфиналу Лиге шампиона

Фудбалери минхенског Бајерна и Барселоне пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона пошто су синоћ као домаћини, у реванш утакмицама четвртфинала, победили Порто, односно Пари Сен Жермен.

Бајерн је надокнадио предност Порта од 3:1 из првог меча и са 6:1 (5:0) декласирао португалски тим.

Упркос бројним проблемима са повредама, Баварци су фуриозно ушли у меч и после првог полувремена најавили подвиг на Алијанц арена.

Голове за тим Пепа Гвардиоле у тим тренуцима постигли су Тијаго Алкантара у 14, Жером Боатенг у 23, Томас Милер у 36. и Робет Левандовски, који је мрежу Порта погодио у 27. и 40. минуту.

Блицкриг домаћина у првих 45 минута деморалисао је фудбалере Порта, који су у наставку меча успели да постигну почасни погодак преко Џексона Мартинеза, док је коначан резултат поставио Ћаби Алонсо у 88. минуту.

Мање узбуђиво било је на Ноу Кампу где је Барселона са 2:0 савладала ПСЖ и укупним резултатом 5:1 прошла у наредну фазу такмичења.

Оба гола за Каталонце постигао је Нејмар, после сјајних асистенција Инијесте и Данија Алвеша.

У преосталим реванш утакмицима четвртфинала сутра од 20.45 сати играју Реал – Атлетико Мадрид (први меч 0:0) и Монако – Јувентус (0:1).

Жреб полуфиналних парова Лиге шампиона биће одржан у петак у седишту УЕФА у Ниону.

Резултати и стрелци:
Барселона – Пари Сен Жермен 2:0 (Нејмар 14, 34), први меч 3:1
Бајерн – Порто 6:1 (Алкантара 14, Боатенг 23, Левандовски 27, 40, Милер 36, Алонсо 88 – Мартинез 73), први меч 1:3.