ПОЛУФИНАЛЕ АБА ЛИГЕ: Партизан изједначио на 1 : 1 у серији против Звезде

Кошаркаши Партизана изједначили су на 1:1 против Црвене звезде у полуфиналу плеј-офа Јадранске лиге, пошто су као гости победили са 70:68 (22:17, 20:18, 16:13, 12:20).

Партизан је до победе предводио Милан Мачван са 14 поена и 17 скокова, Џош Акојон убацио је 13 поена, Александар Павловић 11, а Миленко Тепић 10 поена.

У екипи Звезде најефикаснији је био Чарлс Џенкинс са 19 поена, а Маркус Вилијамс додао је 15.

Партизан је значајно агресивније почео другу утакмицу него прву, а екипе су се на самом старту смењивале у вођству.

Црвено-бели су водили 9:8, када је Партизан серијом 10:0 стекао велику предност, коју је имао све до краја прве деонице, али је Никола Калинић „тројком” у последњој секунди те четвртине смањио на пет поена заостатка.

Партизан је на почетку друге деонице имао седам поена предности, али су црвено-бели тада успели да вежу осам поена, чиме су повели први пут још од почетка утакмице.

Ипак, црно-бели су тада успели да прекину серију противника и кошевима Тепића, Акојона и Мачвана поново дођу до осам поена предности.

Тада је Вилијамс погодио „тројку” којом је прекинуо серију противника, али је Мачван вратио на другој страни за ново убедљиво вођство Партизана.

Немања Дангубић је новим погођеним шутем за три поена смањио на минус пет, а Едо Мурић је кошем у последњој секунди одвео црно-беле на седам поена предности на полувремену.

Партизан је одлично почео друго полувреме и тројком Акојона и поенима Мачвана и Мурића дошао до тада максималних 14 поена предности.

Велику серију црно-белих прекинуо је „тројком” Калинић, а Звезди је то био први поен након три минута игре у другом полувремену.

Звезда је успевала да смањи на минус 10, али су гостујући кошаркаши погађали у серијама, па су у једном тренутку имали предност и од 15 поена.

Партизан је у последњу деоницу отишао са 10 поена предности, али је тада „прорадио” пре свих Вилијамс, па је разлика смањена на четири, пет и по минута пре краја.

Вилијамс је тада потпуно преузео одговорност и на половини последње деонице погодио „тројку” за само поен заостатка Црвене звезде. Након тога је добро одиграо амерички плејмејкер из Партизана Акојон, који је са пет везаних поена поново одвео црно-беле на плус шест.

Утакмица је ушла у неизвесну завршницу, Звезда је 35 секунди пре краја поново пришла на поен заостатка, а потом и контранапад за победу, али је Милутинов изблокирао Јаку Блажича.

Тепић је потом погодио прво слободно бацање, а промашио друго, али су црно-бели успели да дођу до лопте и победе за 1:1 у полуфиналној серији регионалног такмичења.

Наредна трећа утакмица играће се у суботу од 21 час а домаћин ће бити Партизан. У финале ће екипа која оствари три победе.

Вујошевић: Момци показали да поседују квалитет

Тренер Партизана Душко Вујошевић честитао је својим кошаркашима јер су успели да победе Црвену звезду (70:68) и изједначе у полуфиналу плеј-офа АБА лиге на 1:1.

„Сусрет је био веома квалитетан, тежак и напоран за обе екипе јер се игра дан за дан. То је велики напор. Честим Звезди на квалитетној утакмици, доброј борби, али и мојим момцима што су у оваквој атмосфери и ситуацији показали да поседују квалитет. Рекао сам да нас чека дуга серије, далеко од тога да је овом утакмицом било шта решено”, рекао је Вујошевић на конференцији за медије у хали Пионир.

Он је додао да је било за очекивати пад у игри код обе екипе због згуснутог распореда утакмица у полуфиналу.

„Добро је за кошарку што две екипе из Београда могу да демонстрирају овакав ниво кошарке, надам се да су кошаркашки сладокусци уживали у свему што овај спорт чини атрактивним. Очекујем да све екипе кад играју против Партизана да се представе у најбољем светлу, а Звезду посебну ценим”, поручио је Вујошевић.

Капитен Партизана Драган Милосављевић рекао је да је његов тим имао среће

„Јако тешка и важна утакмица, играли смо добро, нисмо најбоље исконтролисали меч, нажалост нисмо сачували велику предност, али смо на крају имали среће”, рекао је Милосављевић.

Радоњић: Партизану је сад лакше

Тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић рекао је да су лош улазак у меч и слаба контрола скока главни разлози за пораз његовог тима од Партизана (70:68) у другој утакмици полуфинала плеј-офа АБА лиге.

„Лош смо ушли у меч, Партизан је искористио такав наш приступ, стекао самопоуздање и предност. Имали смо проблем у скоку. Покушали смо квалитетнијим нападом да дођемо до бољег резултата, али противник је почетком другог полувремена искористио доста наших грешака, направио велику разлику и сигурно ће серија за њих сада бити лакша”, рекао је Радоњић на конференцији за медије у хали Пионир.

Он је додао да ће црвено-бели покушати у суботу да одиграју боље, врате брејк и предност у серији.

„Мораћемо да одиграмо другачије у наредном мечу, концентрација мора да буде боља, посебно у скоку. Идемо даље, знамо шта нас чека пред њиховим навијачима, покушаћемо да одиграмо боље и вратимо брејк”, рекао је црногорски стручњак.

Радоњић је истакао да није задовољан последњим нападом Звезде, иако је Јака Блажич ишао на улаз.