ПЛЕЈ-ОФ ЛИГЕ ЕВРОПЕ: Краснодар – Црвена звезда 3:2

ФК Црвена Звезда (Фото: ИН4С)

Послије равно 10 година, фудбалери Црвене Звезде, – некадашњег европског клупског првака, – имају прилику да се поново нађу у групној фази неког европског такмичења, односно да играју у Европи, и у јесењем периоду!

За то им је потребна побједа у двомечу са руским Краснодаром, а прва утакмица тог дуела игра се данас од 19.00 часова у Русији.

Црвено-бели су кренули од прве рунде квалификација за најмасовније европско такмичење, забележили су четири тријумфа и два ремија, елиминисавши редом малтешку Флоријану, казахстански Иртиш и прашку Спарту.

Звезда ће у Краснодару имати подршку својих, али и навијача Спартака из Москве, који су у братским односима са Делијама, а били су присутни и на гостовању Звезде у Павлодару против Иртиша.

Реванш је на програму кроз седам дана, од 21 час, на стадиону ‘Рајко Митић’.

Стадион: Краснодар
Главни арбитар: Гедиминас Мажеика (Литванија)

Краснодар (4-2-3-1): Синицин – Петров, Гранквист, Мартинович, Рамирес – Ристић, Газински – Клаесон, Мамајев, Вандерсон – Игњатјев.

Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан – Стојковић, Савић, Бабић, Анђелковић – Ле Талек, Доналд – Срнић, Канга, Радоњић – Боаћи.

Утакмица је почела у равноправном односу између ривала, Звезда је дјеловала добро на терену, – како у одбрани тако и у нападу. Међутим, у 20.минуту, из игре у којој није било никакве шансе, нити квалитетније игре руског тима, Краснодар је повео голом Игнатијева. Бивши Звездин играч Ристић је шутирао са дистанце, Звездин голман несигурно интервенисао, а на одбијену лопту је натрчао Игнатијев, који је поред успаване Звездине одбране, спровео лопту у празну мрежу.

И послије примљеног гола, Београђани су равноправан противник који има више од игре, стварају корнере и полушансе. Ни у једном сегменту игре, домаћин није бољи од ”црвено-белих”. У таквом ритму су се одвијали догађаји на терену, све до краја првог полувремена. Звезда има више од игре, контролише средину терена, и права је штета како је примљен гол ”ни из чега”.

Нови пех на утакмици. Тек што је почело друго полувријеме, један напад по боку Краснодара, – центаршут у казнени простор Звезде, и поново су Звездини играчи неопрезни…најбоље се снашао Виктор Клаесон, чији шут, уз доста перипетија, улази у гол ”црвено-белих”.

У 52.и 53.минуту Боаћи је имао двије велике прилике, од којих је прва била чисти зицер, али ни то није довело до гола Београђана, који би, по њиховој игри, био потпуно заслужен.

Срнић, у 57.минуту, -шут са 20-так метара, и коначно, заслужен гол за Звезду 2:1!!!!

Два минута касније, нова непријатност за Звезду!!! Нови шут са дистанце Ристића, – лобовао је Борјана, а лопта се одбија од пречку, и прелази гол линију!!! Међутим, судија то није видио, и остало је само 2:1 за домаће. Ипак, морамо констатовати да Звезда игра лоше у одбрани, – нови прекид, корнер…и поново нико не реагује на одбијену лопту, осим руског фудбалера Петрова, који постиже гол, шутом са ивице казненог простора 3:1 за Краснодар!