ОЛИМПИЈСКИ КОМИТЕТ СРБИЈЕ: Новак Ђоковић и Ивана Шпановић спортисти године у Србији

Најбољи тенисер свијета Новак Ђоковић и атлетичарка Ивана Шпанповић најбољи су спортисти Србије у 2015. годину у избору Олимпијског комитета Србије.

Ђоковић је ове сезоне освојио 11 титула, од чега три Гренд слама и шест Мастерса, а први је тенисер у историји који је четири пута узастопно освојио завршни АТП турнир.

Најбоља спортисткиња Србије Ивана Шпановић, освајачица је златне медаље на европском и бронзе на свјетском првенству.

Ватерполо репрезентација, која је освојила наслов свјетског првака, 11. пут проглашена је за најбољу мушку екипу у Србији, док је селектор Дејан Савић изабран за најбољег тренера.

У конкуренцији женских екипа за најбољу је проглашена кошаркашка репрезентација Србије, која је ове сезоне освојила златну медаљу на европском првенству.