НОВИ САД: Војводина победила Партизан у дербију

У веома узбудљивом сусрету наша преостала два клуба у европским такмичењима, фудбалери Војводине савладали су Партизан у Новом Саду са 3:2.

Новосађани су тако нанели други пораз актуелном шампиону Србије у овој сезони, који сада после пет кола Суперлиге има више пораза него у читавом прошлом шампионату.

Меч у „српској Атини” апсолутно је оправдао епитет дербија, јер поред пет голова, виђено је мноштво добрих прилика и чврстих, „мушких” дуела, а све то су навијачи оба клуба пропратили сјајним навијањем.

Војводина је „европски” дерби отпочела фуриозно, и већ у шестом минуту је стигла до предности преко Иванића. Наш млади репрезентативац је искористио грешку Фабрисија да избије сам пред голмана Живковића, који је само успорио лопту, па ју је Мирко Иванић из другог покушаја проследио у мрежу.

Није се ни стишала песма домаћих навијача на „Карађорђу”, а већ после шест минута је Александар Станисављевић показао да је мајстор за прекиде, па су имали нови повод за славље. Он је извео слободан ударац практично од аут линије, а голман црно-белих Живковић га је мало потценио и неозбиљно је кренуо на лопту, која је потом завршила тик испод пречке за 2:0.

Показали су фудбалери Партизана неколико пута током овог меча да им је одбрана слабији део тима, пошто је штоперски тандем који чине Фабрисио и Дорналес неколико пута правио почетничке грешке, што Војводина није успела да казни још неки пут.

Уместо тога, после повреде Пекарића и уласка Панкова и одбрана Новосађана је киксирала, заборавивши потпуно на Оумаруа током контранапада Партизана у 39. минуту, па је Камерунцу било лако да искористи лопту у простор и рутински преполови заостатак.

Резултатски минус унервозио је гостујуће фудбалере, који су у седам минута добили четири картона, при чему су Брашанац и Јевтовић јавне опомене добили у истом нападу.

У другом полувремену Војводина се очекивано више пажње посветила дефанзиви и контра нападима, а један је прошао у 61. минуту. Тада је Станисављевић савршеним пасом кроз средину проиграо бившег Звездиног омладинца Огњена Ожеговића, који је успео да побегне Фабрисију и потом врати два гола предности Војводини.

Наду гостима вратио је Оумару седам минута касније, пошто је испратио слободан ударац који је Жакула лоше одбио, па му није било тешко да са два метра затресе мрежу. Камерунац ни тај, као ни први погодак, није прославио јер је претходно играо за Војводину.

Црно-беле је брзо снашао нови проблем, пошто је Брашанац направио непотребно груб фаул над Максимовићем, па судији Николићу није преостало ништа друго осим да му покаже други жути картон.

Играча више Војводина је до краја меча одлично користила да држи лопту у свом простору, а могла је да стигне и до убедљивије победе, али су се Ђурић, Палочевић и Иванић прописно обрукали, пошто су непрецизно шутирали из изгледних прилика.

У последњем минуту и дефанзивац Војводине Игор Ђурић је искључен због другог жутог картона, али то није утицало на дешавања на терену, па се убрзо „Карађорђем” заорила песма „Ћирибу ћириба, игра Воша као Барса”.