НАГРАДУ УРУЧИО ПУТИН: Хамилтон освојио Сочи

Победник трке Формуле 1 у Сочију Луис Хамилтон и председник Русије Владимир Путин на додели награда (Фото: Sputnik / AP Photo / Sergei Grits)

Актуелни светски шампион, Британац Луис Хамилтон, члан „Мерцедеса“, победио је данас на трци за Велику награду Русије у Формули 1 на стази у Сочију.

Председник Русије Владимир Путин уручио је награду победнику трке, Луису Хамилтону.

Путин, иначе, сваке године присуствује руској етапи Формуле 1.

Пре церемоније доделе награда, Путин је накратко разговарао са Хамилтоном и честитао му на победи.

Хамилтон је до трећег тријумфа у Русији и убедљивог првог места у генералном поретку дошао тако што га је „пропустио“ клупски колега, Финац Валтери Ботас, који је имао „пол позицију“.

​Треће и четврто место освојили су асови Ферарија, Немац Себастијан Фетел и Финац Кими Раиконен, док је као пети завршио јунак дана, Холанђанин Макс Ферштапен из „Ред була“, који је кренуо као 19, а у једном тренутку трке чак и водио.

Првих 10 комплетирали су Данијел Рикардо, Шарл Леклер, Кевин Магнусен, Естебан Окон и Серхио Перес.

​У генералном поретку пет трка пре краја Хамилтон води са 300 бодова, Фетел има 256, Ботас 189, а Раиконен 186.

Наредна трка вози се 7. октобра у Сузуки за Велику награду Јапана.