МАЛО НАДЕ ЗА ЗВЕЗДУ: Партизан славио у Новом Саду, титула на прагу Хумске

Партизан наставља поход ка титули. „Парни ваљак“ прошао је и кроз Нови Сад тријумфално и са четири поготка у мрежи Војводине потврдио да је на сигурном путу. Играчи клуба из Хумске овацијама су испраћени са терена, а добру форму су потврдили сјајном партијом, посебно у другом полувремену у којем су потпуно доминирали тереном „Карађорђа“.

Новосађани су, међутим, одлично почели дуел, били комотни с лоптом и од старта кренули с претњама по гол Живка Живковића. Најпре су, у петом минуту немир у одбрану Партизана унели Гаћиновић и Иванић, минут касније поново припретили, а у 8. минуту је покушај Иванића спасао Бандаловски.

После уводних, домаћинских десетак минута, тежиште игре пренело се на средину терена где су се у поседу лопте ривали смењивали, а црно-бели преко Бабовића покушавали да организују озбиљније атаке, који су се, међутим завршавали испред задње линије новосадске одбране.

Ипак, из даљине је припретио Андрија Живковић, гађајући прецизно али не и довољно снажно за Жакулу. То је био знак за конкретније нападе, па су домаћи фудбалери поново кренули с претњама. Ћурко је у 24. минуту после акције Иванића шутирао са руба шеснаестерца преко гола, а минут касније узвратио је Бабовић шутем под пречку одакле је лопшту извадио Жакула и послао је у корнер.

Партизан је повео у 37. минуту. Дринчић је са 35 метара, с десне стране извео слободан ударац убацивши лопту у казнени простор Војводине а Волков, леђима окренут голу домаћина у скоку је теменом закачио лопту, променио јој путању тако да одседне у горњем десном углу Жакулиног гола.

Новосађани су, утисак је, били бољи такмац у првом делу више желели и имали лопту више у поседу, али су били кажњени из прекида. Међутим, у 42. минуту, чини се да је домаћи тим оштећен. Гаћиновић се стуштио у казнени простор ка голу Живковића, пао после старта Балажица, а лопта је наставила пут у гол аут. Новосађани су тражили пенал, али је арбитар Димитријевић, одмахнуо руком и усмено, вероватно опоменуо Гаћиновића не показујући жути картон, ако је било симулирања прекршаја.

У наставку је Партизан кренуо одлучније и конкретније ка голу Новосађана. Тренер црно-белих Зоран Милиновић, у игру је уместо Балажица увео Ћирковића, а акције Партизана предводили су Саша Илић, Бабовић и Брашанац.

Осим неколико полуприлика и доминације на половини терена новосадског тима, није било озбиљнијих претњи по Жакулин гол.

Ситуација на терену није се много мењала, а иницијативу је крунисао Партизан, поново из прекида. Андрија Живковић је у 71. минуту одлично извео корнер, Жакула је кратко одбио лопту а његови саиграчи из задње линије нису успели да је избаце из опасног простора. На кључном месту поново се нашао Волков и из прве послао лопту у мрежу.

Прилику да спаси част свог тима, имао је Иванић у 79. минуту, када је у шеснастерцу Партизана, пошто се ослободио чувара, имао одлучну шансу, али је гађао замало преко пречке. У 90. минуту 3:0 за Партизан а погодак је постигао Нинковић, који је сачекао лопту Бабовића и проследио је у мрежу, а одмах затим и четврти погодак за „црно- беле“ у режији Андрије Живковића и Дарка Брашанца.

ВОЈВОДИНА – ПАРТИЗАН 0:4 (0:1)

Стадион: „Карађорђе“. Гледалаца: 7.000. Судија: Дејан Димитриојевић (Лозница)6. Помоћници: Милован Ристић (Београд) и Далибор Ђурђевић (Крушевац). Стрелци: 0:1 Волков 37. минут, 0:2 Волков 71. минут,0:3 Нинковић, 89. 0:4 Брашанац 91. Жути картони: Луковић (Војводина)

ВОЈВОДИНА: Жакула 6,5, Василић 6,5, Пекарић 6,5 (од 84. Новаковић), Бабић 6,5, Настић 6,5, Секулић 6, Рогач 6, Луковић 6,5 ( од 64. Асани 6,5 ), Гаћиновић 6,5 ( од 71. Стојановић 6,5), Иванић 6,5, Ћурко 6,5.

ПАРТИЗАН: Ж.Живковић 7, Бандаловски 7, Волков 8, Балажиц 6,5 ( од 46. Ћирковић 7), Б. Илић 7, Дринчић 7,5, Бабовић 7,5, Брашанац 7, А. Живковић 7,5, С.Илић 7 (од 64. Нинковић 7,5), Шапоњић 6,5(од 71. Грбић 7).

Играч утакмице: Владимир Волков (Партизан).