МАЈАМИ: Ђоковић преко Соузе до осмине финала

Ђоковић – Соуза 2:0 (6:4, 6:1). Новак Ђоковић је у осмини финала Мастерса у Мајамију. Након 77 минута игре наш тенисер је савладао Португалца Жоаоа Соузу и отишао корак даље у одбрани титуле. Наредни ривал нашег аса је Аустријанац Доминик Тим.

Нешто теже него што се очекивало Ђоковић је сломио отпор вечерас солидног Соузе. Велики отпор пружио је Португалац у првом сету, успео је да врати брејк и још неколико пута запрети. Међутим, Новак је успео да подигне ниво игре и стигне до заслуженог тријумфа.

Тенисери су били сигурни на свој сервис све до резултата 3:3. Тада Новак осваја три везане брејк шансе, користи прву и долази до брејка предности. У наредном гему на сервис нашег аса водила се велика борба и после неколико шанси на обе стране Португалац користи своју четврту брејк лопту и враћа брејк, 4:4. Борба се распламсала након још једног дугачког гема Ђоковић поново одузима сервис противнику за нови брејк предности.

Уследио је Ђоковићев сервис за сет, који наш тенисер осваја без већих проблема за 6:4 у првом сету.

На старт другог сета наш ас пропушта три везане брејк шансе. Након освојеног свог сервиса поново напада противников и поново има три везане брејк прилике, овок пута успева да одузме сервис Португалцу. Потом је Ђоковић лако потврдио брејк, 3:1. Већ у наредном гему Новак долази до два брејка предности.

После освојеног свог сервиса са нулом, на сервис противника Ђоковић има три везане меч лопте. Користи прву за коначних 6:1 у другом сету.