ЛОНДОН: Фабрегасу разбили нос, Челси примио гол са 60 метара, а Мурињо – срећан!

Последњи суботњи меч у Премијер лиги био је све само не оно што се очекивало, а очекивала се малтене лагана, можда и убедљива победа лидера Челсија над десетопласираним Стоуком. Три бода су на крају остала на Стамфорд бриџу, али уз резултат 2:1 многи други детаљи били су више него занимљиви.

Уз Бранислава Ивановића и Немању Матића у стартној постави, Жозе Мурињо је од самог старта трагао за тријумфом који би “плавцима” вратио седам бодова предности у односу на другопласирани Арсенал, чији је убедљив тријумф над Ливерпулом (4:1) обележио први део првог дана викенда на острву.

И, негде до 39. минута навијачи Челсија су стрепели, када је Филип Волшејд фаулирао Фабрегаса у казненом простору Стоука, што је омогућило Едену Азару да са беле тачке донесе предност домаћину.

Међутим, право фудбалско чудо виђено је у 44. минуту: Фабрегас је поново био у центру пажње, истина на кратко, и истина – болно, јер га је Чарли Адам руком ударио по лицу у жару борбе за лопту, а док је раскрвављени Шпанац лежао на супарничкој половини терена, на истој тој, Стоуковој, Адам је решио да уради нешто неочекивано. Са више од 60 метара пробао је да лобује голмана Челсија, а како је Тибо Куртоа био превише удаљен од свог гола, у тој намери је играч Стоука и успео.

Мурињо је у другом полувремену убацио Дијега Кошту у игру, уместо Оскара, надајући се да ће му појачани напад вратити предност, али прво што се битније десило – била је Коштина повреда. Држећи се за задњу ложу, рођени Бразилац а члан “црвене фурије”, тражио је измену само десет минута по уласку у игру, па је шансу добио искусни Дидије Дрогба.

Ипак, Стоуку је пресудио тандем Еден Азар – Лоик Реми, јер су њих двојица у 62. минуту надмудрили потпуно “одсутну” одбрану ривала (одсутну јер је голман Асмир Беговић очајно убацио лопту у игру, руком), па је Азар тако прошао кроз средину дефанзивне линије гостију, а онда упослио самог Ремија коме није било тешко да обрадује Муриња и “плавце”.