ЛИГА ШАМПИОНА: Барселона освојила “ушати пехар”!

Трећа титула у сезони одлази у Барселону. У финалу Лиге шампиона у Берлину су се састала два тима која су освојила по две титуле (домаћи шампионат и Куп), а она, можда и најважнија, иде у Шпанију. Пред преко 70.000 људи на стадиону и милионским аудиторијумом крај малих екрана изабраници Луиса Енрикеа су славили – 3:1. Гол вредан “ушатог пехара” је постигао Суарез у 68. минуту, само неколико секунди пошто су играчи Јувеа тражили пенал због фаула над Погбом. Победу је потврдио Нејмар поготком у последњим секундама утакмице.

Малтене од првог судијског звиждука је меч кренуо јаким темпом. Јувентус је одмах притиснуо одбрану Барселоне, а то је проузроковало шут Тевеза и две грешке Маскерана за мање од два минута. Ипак, онда је Барселона кренула да напада, а то им се исплатило већ у четвртом минуту када је после једне прелепе акције Инијеста пронашао усамљеног Ракитића коме са седам-осам метара није било тешко да затресе мрежу. Наставила је шпанска екипа са притиском и доминацијом током целог првог полувремена. Стварали су шансе, а најбоље прилике су пропустили Алвеш и Суарез.