ЛИГА ЕВРОПЕ: Наполи и Евертон убедљиви, Волфсбург бољи од Спортинга

Фудбалери Ливерпула савладали су код куће Бешикташ са 1:0, док је Интер испустио победу у Глазгову против домаћина Селтика (3:2), у првим утакмицама шеснаестине финала Лиге Европе.

Навијачи на Енфилду дуго су чекали да славе победу својих љубимаца, турски клуб пружио је достојан отпор, а све је решено поготком Марија Балотелија у завршници из пенала.

Интер је био на корак да реванш против Селтика дочека са голом предностии, али је несмотрено примио погодак у судијској надокнади.

У домаћем саставу српски нападач Стефан Шћеповић преседео је на клупи, баш као и Немања Видић у редовима гостију из Милана, док је Здравко Кузмановић играо до 79. минута.

Цео меч одиграо је Александар Митровић у ремију његовог Андерлехта против московског Динама (0:0), док је Антонио Рукавина са клупе одгледао победу Виљареала против Салцбурга (2:1).

Фудбалери Наполија и Евертона забележили су убедљиве победе као гости, а вредне тријумфе на домаћем терену остварили су Волфсбург и Дњепар, у првим утакмицама шеснаестине финала Лиге Европе.

Наполи је брзометно, за непуних пола сата, стекао три гола предности против Трабзона за укупних 4:0, а Евертон, предвођен расположеним нападачем Лукакуом, такође је већ у првом полувремену обавио посао у сусрету са швајцарским Јанг Бојсом (4:1).

Волфсбург је код куће обезбедио два гола вишка пред реванш против Спортинга (2:0), исто као и Дњепар у дуелу над Олимпијакосом (2:0).

Рома није успела на Олимпику да победи Фејенорд (1:1) у мечу којем су претходили нереди холандских навијача у Риму, па је полиција ухапсила 22 хулигана.

Српски интернационалац Адем Љајић овај сусрет одгледао је са клупе.

У ремију Торина и Атлетика Билбао (2:2) српски дефанзивац Никола Максимовић одиграо је свих 90 минута.

Резултати:

Ајакс – Легија 1:0 (Милик 35)

Андерлехт – Динамо Москва 0:0

Селтик – Интер 3:3 (Армстронг 24, Кампањаро 26. аутогол, Гвидети 90+2 – Шаћири 4, Паласио 13, 45)

Генган – Динамо Кијев 2:1 (Буве 72, Дијало 75 – Велосо 19)

Ливерпул – Бешикташ 1:0 (Балотели 84. пенал)

Севиља – Борусија Менхенгладбах 1:0 (Ибора 70)

Тотенхем – Фиорентина 1:1 (Солдадо 6 – Басанта 36)

Виљареал – Салцбург 2:1 (Уче 32, Черишев 54 – Соријано 38. пенал)

Алборг – Бриж 1:3 (Хеленијус 71. пенал – Уларе 25, Рефаелов 29, Петерсен 61. аутогол)

Рома – Фејенорд 1:1 (Жервињо 22 – Казим-Ричардс 55)

Дњепар – Олимпијакос 2:0 (Канкава 51, Ротан 55)

ПСВ Ајндховен – Зенит 0:1 (Хулк 64)

Торино – Атлетик Билбао 2:2 (Лопез 18, 42 – Вилијамс 9, Гурпеги 73)

Трабзон – Наполи 0:4 (Енрике 6, Игуаин 20, Габјадини 27, Запата 90+2)

Волфсбург – Спортинг Лисабон 2:0 (Дост 46, 63)

Јанг Бојс – Евертон 1:4 (Оро 10 – Лукаку 24, 39, 58 Колмен 28)