ЛИГА ЕВРОПЕ: Фудбалери Партизана великим преокретом у Алкмару близу 1/6 финала

Фудбалери Партизана побиједили су АЗ у Алкмару са 2:1, у утакмици петог кола Лиге Европе и дошли на корак од проласка у 1/16 финала!

Екипа Љубинка Друловића лоше је почела дуел у Холандији, била је у подређеном положају у првих 35 минута, али је у наставку показала сав свој потенцијал.

Иако су почетком другог полувремена црно-бијели примили гол, нису се поколебали и у насавку су успјели да преокрену и остваре велику европску побједу у гостима.

Тријумф су донијели Абубакар Умару и Андрија Живковић, али посебно треба истаћи Камерунца који је без дилеме био играч утакмице. У 65. минуту искористио је сјајан центаршут Нинковића и главом изједначио, а минут прије краја је послије маестралног продора по лијевој страни идеално проиграо Живковића који није имао тежак посао.

С обзиром да је побиједио Аугсбур у првој утакмици у Њемачкој, екипи Партизана ће у посљедњем колу у Београду бити потребан само бод како би прошао у наредну фазу такмичења. Партизан има девет бодова на другом мјесту групе, а Аугсбург је трећи са шест.

Састави:

АЗ: Кутињо, Јохансон, Гувелеув, Брежанчић, Лукасен, Ортиз, Ван Оверем, Хенриксен, Дабни Соуса, Јаханбакш, Јансен.

Партизан: Кљајић, Бандаловски, Вулићевић, Ћирковић, Субић, Брашанац, Бабовић (Илић), Нинковић, Живковић, Јевтовић, Умару.