“ЛАЛЕ” ЗА ДЕСЕТКУ: Војводина декласирала Сампдорију у Торину

Фудбалери Војводине савладали су у Торину Сампдорију резултатом 4:0 у првом мечу треће рунде квалификација за Лигу Европе.

Вовосађани су одиграли сјајну утакмицу, доминирали током читавог сусрета и на крају сасвим заслужено дошли на корак до пласмана у наредну фазу такмичења.

Већ у четвртом минуту утакмице Војводина је повела голом капитена Иванића, који се сјајно ослободио свог чувара и презизним ударцем погодио мрежу Ђеновљана. У 31. минуту клуб са “Карађорђа” могао је дуплирати предност, али је ударац Станисављевића зауставила пречка.

До крај полувремена резултат се није мијењао, а већ у 49. минуту “Лале” стижу до 2:0. Ударац Ожеговића одбранио је Вивијано, да би на лопту натрчао Станисављевић и дуплирао предност Војводине. Осам минута касније Ожеговић користи дубинску лопту и лобују чувара мреже Сампдорије за 3:0. Исти играч у 91. минуту сјајним голом лијевом ногом поставља коначних 4:0.

Реванш сусрет одиграће се за седам дана у Новом Саду на стадиону “Карађорђе”.