КРАЈ СЕРИЈЕ: Крка зауставила Звезду, први пораз после 20 мечева

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у Новом Месту од екипе домаће Крке са 77:67 (25:13, 16:19, 16:20, 20:15), што је њихов први пораз након рекордног низа од 20 победа заредом у регионалној Јадранској лиги.

Тим Дејана Радоњића није у Новом Месту пронашао решење за противигру изузетно мотивисаног домаћина, деловао је нервозно и уморно и највећим делом сусрета био је у подређеном положају.

Крка је одлучујућу предност стекла већ у првој четвртини, практично је од почетка до краја имала вођство, које су црвено-бели угрозили седам минута пре звука сирене, када је Блажич погодио за 60:59.

Ипак, за коначан преокрет гости нису имали снаге. Грешили су под оба коша, тренер Крке Александар Џикић поставио је праву тактику за веома добру игру своје екипе, а све је решено када је Кастрати донео домаћину двоцифрену предност (72:62) за 11. победу.

Без повређених Немање Дангубића и Стефана Јовића црвено-бели нису пружили препознатљиву партију и заслужено су заустављени после дуготрајне доминације ове сезоне.

Овим успехом Крка је стекла шансе да се бори за плеј-оф регионалног такмичења.

Јунаци важног тријумфа били су Хукић са 20 и Армстед и Букер са по 18 поена, док су у Црвеној звезди најефикаснији били Џенкинс са 13, Вилијамс са 12 и Блажич и Калинић са по 10.

Од 19 сати у загребачком дербију састају се Цедевита и Цибона.