КОЊАНИЦИ НЕЈАКИ БЕЗ ЛЕБРОНА: Индијана поразила Кливленд, Сан Антонио прекинуо лошу серију

Голден Стејт Вориорси демолирали су са 113:89 Торонто у наставку НБА лиге, а први “снајпер” тима био је Клеј Томпсон са 25 убачених поена.
Торонто, који је после треће четвртине заостајао 41 бод, тако је забележио четврти узастопни пораз.

Актуелни шампиони Сан Антонио Спурси коначно су прекинули серију од четири узастопна пораза победивши Сакраменто Кингсе са 107:96.

Тони Паркер је са 19 поена био најзаслужнији за преокрет и коначни тријумф Спурса.
Кошаркаши Индијана Пејсерса искористили су одсуство Леброна Џејмса и Кајрија Ирвинга из тима Кливленда и тријумфовали са 93:86, уз први трипл дабл у каријери Џорџа Хила који је убацио 15 поена, имао десет скокова и 12 асистенција.

Кавалирси су без Џејмса очигледно потпуно разоружани, што показује статистика од само две од девет утакмица које су добили без њега.

Њу Орлеанс је за “длаку” сачувао победу против Мајами Хитса – 104:102, будући да је Двејн Вејд промашио тројку у последњој секунди утакмице.

Алексис Ажинса је остварио рекордни учинак у каријери са 24 поена, укљуцујући 14 у последњој четвртини.

Бостон Селтикси су у победи против Шарлота од 106:98 успели да надокнаде дефицит у току меча од 16 поена захваљујући расположеном Ајзаји Томасу који је за само пет минута “изрешетао” кош Хорнитса са 17 поена, завршивши на крају утакмицу са учинком од 28 .

Портланд је успео да преокрене заостатак од 13 поена у мечу против Оклахоме и на крају победи са 115:112.

Оклахоми није помогао ни трипл дабл Расела Вестбрука са 40 поена, 13 скокова и 11 асистенција.

Јута је победила Денвер са 104:82, а бивши капитен Партизана Жофри Ловерњ био је стартер у редовима Нагетса са девет поена и шест скокова.