ЈУНАЧКИ СЕ БОРИЛИ ДО КРАЈА: Србиjа поражена од Русиjе у продужецима

Футсал репрезентација Србије није успела да се пласира у финале Европског првенства у Београду, пошто је после продужетака поражена од Русије са 3:2 (2:2).

Стрелци за Србију били су Младен Коцић у 26. и Милош Симић у 36, док је Русија славила погоцима Едера Лиме у 13, Сергеја Абрамова у 33. и Ромула у 44. минуту.

Изабраницима Аце Ковачевића остаје да покушају да освоје бронзану медаљу у суботу, када ће сачекати лошијег из дуела Италије и Казахстана.

Фантастичан меч виђен је вечерас у Арени, пун лепих потеза и неизвесности, оно због чега је футсал популаран.

Ипак, у финале је отишла селекција Русије, подпомогнута неколицином Бразилаца, али по свему приказаном не би било незаслужено и да је епилог био другачији.

Резервисано су оба тима почела меч, чекајући грешку ривала, која се прво догодила Србији и одмах је кажњена.

Перић је изгубио лопту испред гола, Лима је обишао Аксентијевића и погодио за вођство Русије.

Српски футсалери заиграли су офанзивније, стварали шансе, али је вечерас блистао сјајни бразилски голман Густаво. Скидао је ударце Перића, Коцића и осталих, а Руси су и избацивали лопту са гол линије.

Густаво је морао да због повреде проведе два минута ван терена, што је било довољно Србији да коначно изједначи.

Коцић је преузео одговорност, “бициклицом” избацио Робиња и погодио рашље за свој пети гол на турниру.

Русија није подлегла бучној атмосфери у Арени, а Абрамов је мајсторијом пребацио лопту преко Коцића и савладао Аксентјевића, за нову предност гостију.

Међутим, шест минута пре краја ствари су се октенуле у потпуности на страну Србије.

Лима је зарадио црвени картон, а Русија је морала да са играчем мање и зебњом шестог фаула за казнени ударац.

Такву ситуацију домаћа селекција није пропустила, па је Симић, на асистенцију Перића, погодио за ново изједначење.

Није било промена до краја, па се отишло у додатних 10 минута, где је превага била дужа клупа руске екипе.

Слично као против Украјине, одбрана Србије је заспала после аута и Ромуло је донео велики тријумф Русији.