ИВАНОВИЋ И МАТИЋ ПРЕД ТИТУЛОМ: Челси победио Манчестер јунајтед голом Азара

Фудбалере Челсија само теорија дели од освајања пете титуле првака Енглеске после победе у дербију 33. кола Премијер лиге на Стамфорд бриџу против Манчестер јунајтеда – 1:0 (1:0).

Гол који је одлучио утакмицу, а вероватно и првенство постигао је Еден Азар у 38. минуту на асистенцију Оскара.

“Плавци” сада имају 76 бодова, чак десет више од другопласираног Арсенала и 11 више од трећепласираног Манчестер јунајтеда, који има и утакмицу више. Дакле, Челси и Арсенал ће одиграти још по шест утакмица, а “црвени ђаволи” једну мање. Теоретски, лидер је достижан, али…

Тренер Челсија Жозе Мурињо је “забункерисао” прилазе голу Тиба Куртое појачавши дефанзиву стављањем Курта Зуме у први тим, испред стандардне задње четворке. Циљ је оправдао средство, домаћин није примио гол. Остварио је победу на “мурињовски начин”.

Српски репрезентативци су Бранислав Ивановић и Немања Матић су, наравно, одиграли цео меч за “плавце”.

Гости су више имали лопту у поседу, али од тога им је била слаба вајда. Шанса Вејна Рунија у раној фази утакмице и погодак Радамела Фалкаоа у стативу у 77. минуту мало су од екипе Луја ван Гала, која је желела да тријумфом у Лондону унесе неизвесност у шампионску трку.

Челси је забележио 23. првенствену победу, уз седам ремија и само два пораза, а није изгубио још од првог дана 2015. године.

Манчестер јуњатед је такође био у доброј серији пре доласка на Стамфорд бриџ – везао је шест победа. Међутим, стао је у Лондону.

Челси је постао ноћна мора за “црвене ђаволе”, који у међусобним дуелима нису остварили победу још од октобра 2012. године. У међувремену, састали су се чак седам пута у свим такмичењима.

“Плавци” су три пута освајали Премијер лигу, 2004/05, 2005/06 и 2009/10, а сва је прилика да ће то учинити и ове сезоне. Само чуда свемирских размера могу да га спрече у томе.