ХРВАТСКИ МЕДИЈИ: Историјско иживљавање Срба над нама

Хрватски медији оценили су да је ватерполо репрезентација Србије, на самом старту Европског првенства у Београду, нанела Хрватској најтежи пораз у историји тих такмичења.

Уверљиву победу репрезентације Србије са 13:6 ХРТ је означио као најтежи пораз хрватских ватерполиста на европским првенствима и, како се наводи, један од најтежих уопште у историји.

Извештач ХРТ-а је констатовао и да је то, нажалост, била реприза из финала СП-а у Казању прошле године када је Србија победила Хрватску 11:4.

Наводи се и да су Србију до победе предводили Душан Мандић и Андрија Прлаиновић са по три гола, док је Стефан Митровић постигао два.

Подсећа се и да је Хрватска последњи пут победила Србију пре више од пет година, у полуфиналу ЕП у Загребу у септембру 2010.

Загребачцки “Јутарњи лист” под насловом “Историјско иживљавање у Београду: Србија се поиграла с хрватским мајсторима”, констатује да су у хрватске “баракуде” могле и теже да страдају од домаћина да нису мало “прикочили” у задњој четвртини.

Како су хрватски ватерполисти изгледали у базену, како се наводи, најбоље је илустровала и реченица ХТВ-овог коментатора Миће Душановића који је крај игре призивао читавих пет минута пре него што је свиран крај утакмице.

Агенција Хина је јавила да су у првом наступу на Европском првенству у Београду хрватски ватерполисти доживели неугодан и тежак пораз.

Извештач Хине каже да је у једном тренутку било наде да је у “Комбак арени” у Београду могло да дође до утакмице која ће бити узбудљива до последњег тренутка.

Нажалост, ствари су врло брзо кренуле низбрдо, констатује Хина.

Да је Хрватска тешко поражена од Србије на отварању Европског првенста у Београду констатује и загребачки Вечерњак, који каже да су домаћи славили с 13:6 и тако су “бракудама” нанели најтежи пораз у историји великих такмичења.

Сплитска “Слободна Далмација” је објавила: “Хрватска се у трећој четвртини потпуно распала. Са српске стране је забијао ко је стигао…Нажалост, био је то најтежи пораз хрватских ватерполиста на европским првенствима и један од најтежих уопште у историји ‘баракуда'”.

“index.hr” је у тексту под насловом “Класик који то није био: Србија Хрватској нанела најтежи пораз у историји”, навео да је Хрватска тешко поражена од Србије на отварању ЕП у Београду.

“Домаћи су славили с 13:6 и тако су нанели Хрватској најтежи пораз у историји великих надметања. Тачније, изједначили су, јер је иста та Србија са седам разлике добила Хрватску прошлог лета у финалу Светског првенства у Казању кад је на крају на семафору стајало 11:4”, подсећа Индеx.

У београдској Комбак арени сударили су се актуелни светски и европски првак репрезентација Србије и олимпијски победник – селекција Хрватске.